Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Заробітна плата та її економічна сутність. Теорії заробітної плати

Заробітна плата та її економічна сутність. Теорії заробітної плати

Назва:
Заробітна плата та її економічна сутність. Теорії заробітної плати
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
Заробітна плата та її економічна сутність. Теорії заробітної плати


Зміст
Вступ
Розділ 1 Економічний зміст поняття «заробітна плата»
Загальна характеристика оплати праці
Теорії заробітної плати
Номінальна та реальна заробітна плата
Розділ 2 Заробітної плати в сучасних умовах
2.1 Макроекономічні показники заробітної плати
2.2 Заробітна плата та ринок праці
2.3 Регулювання заробітної плати
Розділ 3 Державне регулювання заробітної плати (недоліки та шляхи вдосконалення оплати праці в Україні)
3.1 Державне регулювання оплати праці.
3.2.Мінімальна заробітна плата в Україні
Висновок
Література
Додатки


Вступ
Сьогодні українське законодавство приділяє значну увагу питанням організації оплати праці. При цьому заробітна плата визначається як винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку власник або уповноважена ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Заробітна плата була, є і ще тривалий час буде важливим якісним показником економічного господарювання.
Заробітна плата як показник,залежний безпосередньо від ефективності виробництва, продуктивності праці, конкурентоспроможності продукції, є не лише індикатором, що визначає загальний життєвий рівень працівників. Від її стану та форм реалізації, частки у валовому національному продукті багато в чому залежать також можливості розвитку економіки взагалі. В умовах сучасного ринкового механізму через формування сукупного попиту заробітна плата забезпечує не лише основи відтворення робочої сили. Вона стає дедалі вагомішим чинником відтворення суспільного виробництва.
Заробітна плата виступає як один із основних регулювальників ринку праці. Однак аналізу і оцінці впливу зарплат на ринок праці й, передусім, на зайнятість в Україні не приділяється належна увага, що призводить до негативних наслідків – прискореного зростання безробіття, руйнування мотивів і стимулів до праці зубожіння більшості населення.
Суспільством на заробітну плату покладено значні функції щодо розвитку та вдосконалення робочої сили людини – відтворювальну і стимулюючу.
Розвиток соціально-трудових відносин багато в чому залежить від рівня оплати праці, удосконалення цих відносин, політика грошових доходів населення повинні ґрунтуватися на реальній вартості праці, щоб усунути існуючі, сьогодні, диспропорції на споживчому ринку, і в мотиваціях до праці.
Головна мета курсової роботи полягає в тому, щоб широко і різносторонньо розкрити основні поняття форм і функцій заробітної плати, розглянути основні напрямки поліпшення організації оплати праці і державне регулювання зарплати. Основними завданнями є:
Огляд теоретичних питань стосовно заробітної плати.
Розгляд впровадження нових методів стимулювання і оплати праці в Україні.
Розглянути особливості і відмінності в заробітній платі, диференціацію заробітної плати, її співвідношення із ціною, політика доходів населення.
Розгляд питання про основні напрямки поліпшення організації оплати праці і державне регулювання зарплати.
Розгляд шляхів подолання недоліків державної політики, їх удосконалення.


Розділ 1
Економічний зміст поняття “заробітна плата”
Закон України «Про оплату праці» визначає економічні та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами та сфери державного і договірного регулювання оплати праці і спрямований на забезпечення відтворювальної та стимулюючої функцій заробітної плати.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконаної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. (додаток 1)
1.1Загальна характеристика оплати праці
Форми оплати праці
Почасова форма оплати праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Заробітна плата та її економічна сутність. Теорії заробітної плати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок