Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Різноманітність форм власності в змішаній економіці

Різноманітність форм власності в змішаній економіці

Назва:
Різноманітність форм власності в змішаній економіці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,62 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
 
КУРСОВА РОБОТА
Дисципліна: “ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ”
Тема: “Різноманітність форм власності в змішаній економіці”


Перевірив:
 
| Виконала студентка
І курсу ІІ групи
Економічного факультету
“Облік і аудит”
Кирилюк Р.С.


 
м. Київ 2002 р.
Зміст:
Вступ
Зміст власності
1. Поняття власності, його юридичний і економічний зміст
1. 2. Відношення власності
3. Права власності
Форми власності
2. 1. Історичні форми власності
2. 2. Ознаки класифікації форм власності
2. 3. Форми власності
2. 4. Критерії ефективності перетворень власності
2. 5. Особливості перетворення власності в Україні
2. 6. Приватизація і роздержавлення
2. 7. Багатоукладність сучасної економіки

Висновок
Література


Вступ.
Власність відноситься до найбільш важливих та складних проблем економіки і економічної теорії. Історія економічного життя суспільства в періоди підвищеної соціальної активності веде, як правило, до перерозподілу об’єктів і прав власності.
На передодні ХХI ст. наша країна почала перехід до ринкової економіки, ринкового господарського механізму. Численні економічні проблеми нам доводиться вирішувати вперше. Прощаючись з адміністративно-командною системою в економіці і господарстві, ми тим самим лише утворюємо передумови для ринкового господарства, становлення якого не може виникнути водночас. Відомо, що зародження ринкових відносин почалось ще при розкладі первіснообщинного ладу. Але свого розквіту товарно-грошові відносини досягли при капіталізмі. Звісно ж, нам не потрібно повторювати всі етапи і перипетії, якими багата історія ринку. Ми можемо скористуватись досвідом інших держав. Але складність задачі складається в тому, що до цих пір ніхто в світі не переводив на ринкові рейси настільки громіздкий господарський комплекс, яким являється наша економіка. Немає історичних аналогів цьому процесу. Але є гнучко реагуючий на вимоги часу ринковий механізм сучасного західного суспільства.
Необхідно підкреслити, що не існує економічної системи без слабкостей та недоліків.
Складно однозначно визначити який вплив на похитну економіку України надасть ринкова система. Численні економісти України і зарубіжних країн дають різноманітні прогнози і вбачають різні тенденції в подальшому розвитку нашої країни. Але одне очевидно: неможливо повернутися назад до чисто командної економіки. Головне - знайти правильний шлях в просуванні до економічного прогресу, виробити науково обґрунтовану концепцію економічного розвитку України.
Суспільна думка завжди приділяла більше уваги проблемі власності. Спеціальні звернення до неї містяться в історичній, філософській та художній літературі. Багата традиція і матеріал накопичені в юридичній літературі, в рамках котрої склався ряд направлень у вивченні прав власності. Економічна наука також завжди приділяла особливу увагу цій проблемі. І, разом з тим, ця проблема залишається дискусійною і недостатньо опрацьованою.


1. Зміст власності.
1.1. Поняття власності, його юридичний і економічний зміст.
Власність відноситься до найбільш важливих та складних проблем економіки і економічної теорії. Історія економічного життя суспільства в періоди підвищеної соціальної активності веде, як правило, до перерозподілу об’єктів і прав власності.
Власність – 1) система об’єктивних відносин між людьми з приводу присвоєння коштів і результатів виробництва; 2) сукупність прав суб’єкта по управлінню умовами економікою, уявлення про власність формувалось в науці та в життя протягом багатьох сотень, навіть тисяч років, але все ще являється об’єктом аналізу, досліджень, дискусій.
Категорія “власність” історично увійшла в науковий обіг задовго до того, як виникли економіка, економічна теорія в якості особливої галузі науки. Перш за все власність стала офіційним об’єктом правової, юридичної природи і філософії. Формулювання власності походило ще в первісному суспільстві. Римське право уже визначало поняття власності і основних відносин, зв’язаних з нею, як то: володіння, користування, розпорядження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Різноманітність форм власності в змішаній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок