Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічна теорія, Політекономія -> Розвиток комерції в Україні (від Київської Русі до наших часів)

Розвиток комерції в Україні (від Київської Русі до наших часів)

Назва:
Розвиток комерції в Україні (від Київської Русі до наших часів)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,58 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота з економічної теорії
Розвиток комерції в Україні (від Київської Русі до наших часів)


Зміст


1. Вступ
Проблема комерції довгий час ігнорувалась, замовчувалась або ж свідомо перекручувалась радянською історіографією. Зрозуміло, що тодішньому режиму, який протягом багатьох десятиліть ревно і нещадно поборював вільну торгівлю, ринкову економіку, будь-які спроби економічного усамостійнення України (не кажучи вже про політичне) такі праці були і непотрібні, і небезпечні. Саме поява незалежної України, необхідність переходу її до ринкової економіки, формування і функціонування всеукраїнського ринку, неймовірні труднощі, які доводиться долати на цьому шляху, зумовлюють не лише науково-пізнавальне, але й практично-політичне значення рецензованої праці.
В роботі зроблена спроба узагальнити історичний досвід розвитку обміну, торгівлі, формування ринку на території України від найдавніших часів до середини 80-х років нашого бурхливого століття.
В роботі з конкретно-історичних позицій ґрунтовно й переконливо висвітлюються питання виникнення та розвитку торгівлі в Україні, формування регіональних та всеукраїнського ринку, досліджуються зв’язки останнього з загальноросійським, європейським та світовим ринками, чітко визначаються основні види та форми торгівлі.
Значна увага приділена при цьому вирішальному впливу зовнішніх і внутрішніх чинників на стан торгівлі і ринкових відносин в Україні в різні періоди. Втрата українським народом своєї державності, загарбання і розподіл українських земель між могутніми сусідніми державами дуже згубно позначились на стані всеукраїнського ринку, виході українських купців, пізніше бізнесменів на європейський та світовий ринки. Радянська влада, що надовго утвердилась в Україні, фактично знищила ринкові стосунки, а існуюча в ній система торгівлі виконувала невластиві їй функції — розподіл продовольчих і промислових товарів. Цілком очевидно, що ліквідація ринкової системи стала однією з основних причин краху колишнього режиму.
Економіка нашої країни з початку року зберігає не тільки високу динаміку - темпи зростання навіть підвищилися. ВВП зріс на 7,5%, промислове виробництво - на 12,4%. Такі темпи удвічі вищі за торішні [16, c. 44].
Намітилися позитивні зрушення у структурі промисловості. Обробна галузь, на яку припадає 70% промислового виробництва, зросла майже на 14%. Зміцнює позиції машинобудування. Темпи зростання в цій галузі становлять майже 28%. Підвищується частка продукції наукового та інноваційного призначення. Обсяги будівництва зросли на 22%. Поліпшилася динаміка на транспорті, вантажооборот збільшився на 12%.
Активно розвивається зовнішньоекономічна діяльність. Експорт товарів зріс на 27%, імпорт - на 29.
Розширюється споживчий ринок. Виробництво товарів народного споживання зросло майже на 18,5%, а роздрібна торгівля - майже на 17. Зростає купівельна спроможність населення, реальна заробітна плата підвищилася на 15%.
  Кредитування виробництва зросло на 25% і досягло 53 млрд. грн. Вклади населення в банки зросли на 28% і становлять на сьогоднішній день 25 млрд.
Інфляція з початку року становить 4,6%. За прогнозом наших фахівців, на кінець року ми очікуємо приблизно 7-8%.
Водночас в економічній і соціальній сферах є ще багато проблем, особливо незадіяних резервів. Поки що немає суттєвих зрушень у розв'язанні дуже важливої проблеми - оновлення основних фондів. Амортизаційна політика застаріла і неефективна. Кредитів на ці цілі теж використовується вкрай мало - всього 6%.
Розвиток економіки в регіонах дуже неоднорідний. Припустимо, при зростанні промислового виробництва в Закарпатській області на 36%, на великий жаль, у Полтавській - триває спад 0,7%, у Хмельницькій - приріст всього 5%.
Структура кредитування поки що має торгово-посередницьке спрямування. Тут зайнято майже 40% кредитних ресурсів. Тим часом у будівництво кредитів залучено лише 2%, сільське господарство - 8%.
Слабо використовуються можливості споживчого ринку, його насичення вітчизняною продукцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Розвиток комерції в Україні (від Київської Русі до наших часів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок