Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економіка підприємств -> Стандартизація та сертифікація продукції в Україні

Стандартизація та сертифікація продукції в Україні

Назва:
Стандартизація та сертифікація продукції в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
65,98 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі

Донецька філія

Кафедра економіки та праваКУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Економіка підприємства»
за темою: «Стандартизація та сертифікації продукції в
Україні»Донецьк 2012

ЗМІСТ
ВСТУП.3
РОЗДІЛ 1. СТАНДАРТИЗАЦІЯ І СЕРТИФІКАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ ЯК ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ...5
1.1. Законодавча база України щодо стандартизації та сертифікації продукції.....5
1.2. Іноземний досвід з питань стандартизації та сертифікації продукції.......11
Висновки за розділом 1.16
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ.....17
2.1. Аналіз проведення стандартизації продукції....17
2.2. Аналіз проведення сертифікації продукції....25
Висновки за розділом 2....31
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ ..32
3.1. Пропозиції щодо вдосконалення систем стандартизації та сертифікації в Україні32
Висновки за розділом 3...38
ВИСНОВКИ.39
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.41


ВСТУП
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин обумовлює необхідність розробки, вдосконалення та використання сучасних ринкових технологій управління, що враховують накопичений країнами з розвиненою ринковою економікою досвід, з метою підвищення конкурентоспроможності пі-дприємства в умовах ринку. Для України на даний час актуальна проблема прийняття ефективних управлінських рішень в умовах невизначеності зовнішнього ринкового середовища, непередбачуваності поведінки конкурентів, а також неухильного зростання конкурентної боротьби як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках. При цьому підвищення якості продукції розцінюється як вирішальна умова її конкурентоспроможності, оскільки якість продукції є одним з найважливіших засобів конкурентної боротьби, завоювання й утримання позицій на ринку.
Зокрема, у 2005 р., органами сертифікації видано 169,4 тис. сертифікатів відповідності, що на 29 % більше ніж за 2004 р. (130,9 тис. сертифікатів). В тому ж році визнано 19,1 тис. іноземних сертифікатів країн, з якими Україна уклала угоди про взаємне визнання результатів робіт з оцінки відповідності. З урахуванням інформації органів сертифікації VQI, SGS, УАЯ, ТЮФ-Норд Україна станом на 29 травня 2007 р. 1918 вітчизняних підприємств сертифікували системи управління якістю, 79 підприємств сертифікували системи екологічного управління та 39 підприємств сертифікували систему управління безпечністю харчових продуктів (ХАССП) [13]. Крім цього, є багато підприємств, які добровільно сертифікувались в різних міжнародних системах сертифікації.
Досвід та практика показують, що стандартизація та сертифікація продукції є невід’ємною складовою суспільного виробництва та одночасно створюють ефективний механізм управління якістю та номенклатурою продукції. На даний момент в світі помітно посилились вимоги споживачів до якості продукції. Посилення даних вимог супроводжується усвідомленою необхідністю постійного підвищення якості без чого неможливе досягнення і підтримання ефективної економічної діяльності.
Цілком очевидно, що для підтримання належного рівня конкурентоспроможності країни на міжнародній арені слід проводити цілеспрямовану політику створення державних систем стандартизації та сертифікації продукції. Ці системи покликані сприяти утворенню правових основ, форм та методів роботи зі стандартизації та сертифікації, направлених для здійснення безпеки продукції для життя та здоров’я населення, охорону навколишнього середовища.
Тема стандартизації та сертифікації продукції дуже цікава, ії досліджують багато вчених, наукових діячів. Ось декілька з них: к.т.н., доцент Салухіна Н., к.т.н. Друзюк В., начальник відділу ДП «Львівстандартметрологія» Федак О.
Метою даної курсової роботи є розробка заходів щодо вдосконалення систем стандартизації та сертифікації продукції в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Стандартизація та сертифікація продукції в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок