Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економіка підприємств -> Скорочення тривалості виробничого циклу

Скорочення тривалості виробничого циклу

Назва:
Скорочення тривалості виробничого циклу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
952,32 KB
Завантажень:
1204
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Вступ

В курсовому проекті розглянута така важлива для організації виробництва і функціонування підприємства тема як виробничий цикл виготовлення видавничо-поліграфічної продукції та найбільш раціональні методи його скорочення.

Дана тема є актуальною особливо в сучасних умовах, коли підприємства різних форм власності переходять на ринкові взаємовідносини, коли виникає такі поняття як конкурентоздатність та конкурентоспроможність, які набирають більшої актуальності особливо в поліграфічному виробництві. За таких умов, щоб вижити на ринку, а отже задіювати більше замовників, збільшувати обсяги виробництва і отримувати винагороду за свою діяльність – прибуток, поліграфічне підприємство має забезпечувати своєчасне виготовлення високоякісної продукції при найменших витратах трудових, матеріальних та фінансових ресурсів.

Для того, щоб виконати ці умови треба найбільш раціонально організувати виробництво. Організація виробничого процесу охоплює всі напрямки діяльності підприємства, починаючи з підготовки виробництва і сдачі тиражу у відповідності із договірними зобов’язаннями перед замовниками або видавництвами. Тривалість виробничого циклу – важливий показник, що характеризує рівень організації виробництва: чим цикл коротший, тим вищий рівень організації виробництва. Скорочення його тривалості дає комплексний економічний ефект: прискорює оборотність оборотних засобів, створює можливості росту обсягу продукції, покращення використання виробничих потужностей, підвищуючи продуктивність праці і знижуючи собівартість продукції.

Таким чином, тривалість видавничо-поліграфічного циклу тісно взаємопов’язана і, навіть, має прямопропорційну залежність від організації виробництва взагалі, а також організації зовнішньо-маркетингової діяльності (робота із замовниками і залученння нових замовників) та організації виробничого процесу на всіх стадіях поліграфічного виробництва.

Тривалість виробничого циклу проаналізовано в аналітичній частині та запропоновано шляхи скорочення його тривалості відповідно в проектній. Всі дослідження і розрахунки проведені на базі діючого підприємства ТОВ „Видавничий будинок „Кераміст”.

Виробничий процес і його організація.

І. Структура виробничого процесу

Виробничий процес - це взаємопов’язані дії людей, засобів праці та природи, що потрібні для виготовлення продукції.

Основні елементи виробничого процесу - процес праці як свідома діяльність людини, предмети та засоби праці.

Це можна зобразити такого схемою:

Головною складовою виробничого процесу є технологічний процес - сукупність дій по зміні та визначенню стану предмета праці.

Основною структурною одиницею технологічного процесу є операція - закінчена частина виробничого процесу, яка виконується на одному робочому місці, над одним і тим же предметом праці без переналагодження устаткування.

Виробничі процеси класифікуються за наступними ознаками:

за призначенням;

за перебігом у часі;

за ступенем автоматизації.

За призначенням виробничі процеси поділяються на: основні, допоміжні та обслуговування.

Основний процес - це процес виготовлення основної продукції підприємства, яка визначає його виробничий профіль, спеціалізацію і на ринку з’являється як товар для продажу.

Основний процес має декілька стадій:

Допоміжний процес - процес виготовлення продукції, яка використовується на самому підприємстві для забезпечення нормального протікання основних процесів.

Допоміжний процес утворює декілька допоміжних виробництв: ремонтне, інструментальне, енергетичне і ін.

Обслуговуючий процес - це процес, який забезпечує нормальні умови здійснення основних і допоміжних процесів (складські та транспортні процеси).

За перебігом у часі: дискретні (перервні) та безперервні процеси.

Дискретні - циклічний процес, який пов’язаний з виготовленням виробів певної форми, що обчислюється в штуках (машини, одяг).

Безперервні - це процес, властивий для виробництва продукції, яка не має закінченого об’єму і форми (сипучі та рідкі речовини).

За ступенем автоматизації:

ручні - здійснюються безпосередньо робітником, його зусилля є джерелом енергії;

механізовані - виконуються робітником за допомогою машини;

автоматизовані - виконуються машинами за наглядом робітника;

автоматичні процеси - процес повністю виконується машинами без участі робітника за попередньо розробленою програмою.

ІІ. Принципи організації виробничого процесу

Виробничий процес базується на наступних принципах:

• принцип спеціалізації - обмеження різноманітності елементів виробничого процесу, передусім зменшення номенклатури продукції, що виготовляється на кожній ділянці підприємства, а також різновидів виробничих операцій, що виконуються на робочих місцях;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Скорочення тривалості виробничого циклу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок