Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Конкурентне середовище підприємства та методи визначення інтенсивності конкуренції

Конкурентне середовище підприємства та методи визначення інтенсивності конкуренції

Назва:
Конкурентне середовище підприємства та методи визначення інтенсивності конкуренції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Конкурентне середовище підприємства та методи визначення інтенсивності конкуренції


Зміст


ВСТУП
Безсумнівно, що ринкова конкуренція на Україні не тільки досить інтенсивна, але і з кожним роком загострюється. Компанія повинна постійно порівнювати свої товари, ціни, канали розподілу, заходи щодо просування і рекламні компанії з продукцією і маркетинговою політикою конкурентів і визначати свої конкурентні переваги і недоліки. Необхідно відзначити що, становлення ринкових відносин на Україні проходить на тлі кардинальних змін у суспільстві і свідомості кожної людини. При командно-адміністративній економіці поняття конкуренції між виробниками було відсутнє. При переході до ринкових відносин усе більше уваги приділяється конкурентним взаєминам між товаровиробниками. Оцінка конкурентного середовища на товарних ринках або в галузях народного господарства є одним з методів оцінки конкуренції. За рівнем конкурентного середовища можна судити про привабливість того або іншого товарного ринку або для потенційних інвесторів, або для нових суб'єктів, що хазяюють. Таким чином, оцінка конкурентного середовища є одним з найважливіших процесів розвитку ринкових відносин.
У даній роботі автор розглядає поняття конкуренції, визначення та структуру маркетингового середовища фірми, проаналізовано кількісний і якісний склад конкурентного середовища на ринку, охарактеризовано методи визначення інтенсивності конкуренції та досліджено шляхи зниження концентрації ринку.
В практичній частині роботи досліджено взаємини на ринку ресторанів швидкого харчування, усередині якого тісно переплітаються інтереси держави, бізнесу, споживачів.
Основу теоретичної роботи склали: література по економіці, управлінню фінансами, маркетингу, менеджменту.
Крім того, у процесі підготовки роботи автором були вивчені публікації в періодичній літературі, звіти статистичного управління, у роботі використана оригінальна документація підприємств - внутрішні звіти й інші джерела інформації про роботу підприємства. У зв'язку з конфіденційністю інформації найменування підприємства замінено.


1. Поняття конкуренції та конкурентного середовища підприємства
Дія ринкового механізму і характер поводження окремих фірм багато в чому залежать від специфіки структури того або іншого ринку. Існують різні варіанти підходів до ринкових структур. Найбільш значимими в економічних відносинах є структури, що відбивають кількість і розміри виробників і споживачів у тих або інших галузях економіки. У залежності від розмірів фірм і їхньої кількості в різних галузях у неоднаковому ступені й у різних формах виявляється через важливу складову - конкуренцію.
Конкуренція - це суперництво, змагання між виступаючими на ринку підприємствами, що має метою забезпечити кращі можливості збуту своєї продукції, задовольняючи різноманітні потреби покупців [3, с. 12].
Р. Макконел і Л. Брю вважають, що обов'язковими умовами конкуренції є «наявність великого числа покупців і продавців будь-якого конкретного продукту або ресурсу», а також «воля для покупців і продавців виступати на тих або інших ринках або залишати їх».
Широко визнане визначення конкуренції, дане відомим дослідником М. Портером:
«Конкурентна стратегія повинна ґрунтуватися на всебічному розумінні структури галузі і процесу її зміни. У будь-якій галузі економіки, - неважливо, діє вона тільки на внутрішньому ринку або на зовнішньому теж, - суть конкуренції виражається п'ятьма силами:
Погрозою появи нових конкурентів.
Погрозою появи товарів замінників.
Здатністю постачальників комплектуючих виробів торгуватися.
Здатністю покупців торгуватися
Суперництвом уже наявних конкурентів між собою [22, с. 45].
В. Синько у своїй роботі «Конкуренція і конкурентноздатність: основні поняття» вважає, що конкуренція має наступні визначальні ознаки:
виявляє себе в системі відтворення технічних і економічних параметрів продукції на всіх стадіях її проектування. виготовлення, передпродажного і післяпродажного обслуговування і споживання (експлуатації);
є системоутворюючою складовою ринкових відносин, визначаючи всю сукупність властивих їм елементів (витрати виробництва, формування ціни, адаптивність підприємств і організацій до вимог ринку, задоволення потреби в товарах і послугах і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Конкурентне середовище підприємства та методи визначення інтенсивності конкуренції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок