Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Основні особливості сучасної світової економіки

Основні особливості сучасної світової економіки

Назва:
Основні особливості сучасної світової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
Основні особливості сучасної світової економіки


План


ВСТУП
Актуальність теми роботи. В останні роки посилюються інтеграційні процеси в усіх сферах міжнародної діяльності, в тому числі і економічній. Проте самі ці процеси далеко не однозначні і сповнені протиріч. Головним з протиріч розвитку сучасної цивілізації є існування двох протилежних тенденцій: створення різного роду блоків, об’єднань з великою відкритістю економік держав всередині блоків, і подальшим ростом замкнутості таких блоків відносно сторонніх країн, що означає посилення регіоналізації на противагу інтеграційному процесу.
За такого розвитку світової економіка склалася з однієї сторони “світова еліта” з розвинутих країн, обсяги торгівлі і економічного співробітництва між якими динамічно ростуть і країн “другого ешелону”, які стоять осторонь основних товарних потоків і яким надзвичайно важко пробитися на міжнародні ринки, через те, що перша група країн прагне не поступитися своїми позиціями.
Після розпаду Варшавського договору утворилося цілий ряд країн з так званою перехідною економікою, які зайняли проміжне місце між розвинутими країнами і бідними. Кожна з цих країн старається своїми способами “зайняти місце під сонцем” у світовій економічній системі торгівлі. Стоїть така проблема і перед Україною, яка в силу економічної кризи впритул наблизилася до країн, які називають бідними.
В усіх без винятку країнах з перехідними економіками (та й у всіх країнах взагалі) сьогодні йде інтенсивне дослідження всіх видів міжнародних торгово-економічних відноси, всіх інструментів торгівельної політики в плані найоптимальнішого застосування для нарощування зовнішньоторговельних операції, адже йде остаточний розподіл світової економіки на лідерів і відстаючих і дослідження показують що розрив між ними не зменшується з часом, а, навіть, збільшується. Це і визначає актуальність теми даної роботи.
Метою даної роботи є вивчення сучасного стану та тенденцій розвитку світової економічної системи та можливостей інтеграції України в міжнародну економічну систему.
Для досягнення мети роботи ставилися наступні завдання:
розглянути основні напрямки розвитку міжнародних економічних відносин;
виділити основні тенденції розвитку головних підсистем світової економічної системи: торгівельної, інвестиційної, трудових ресурсів та фінансової.
розглянути негативні наслідки інтегрування в світову економічну систему для країн з перехідними економіками, в тому числі і для України.
Об’єктом дослідження являється світова економічна система.
Предметом дослідження виступає сукупність тенденції, які визначають сучасний стан світової економічної системи.
В роботі в якості інформаційної та методологічної бази використовувалися праці українських, російських та закордонних фахівців, статистичні матеріали, аналітичні доповіді.


ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
Одним з ключових процесів розвитку світової економіки на межі ХХ—ХХI століть є прогресуюча глобалізація, тобто якісно новий етап у розвитку інтернаціоналізації господарського життя. Наприкінці ХХ сторіччя термін "глобалізація" став популярним. Глобалізація розглядається, з одного боку, як важливе джерело нових можливостей, а з іншого – як чинник багатьох бід і конфліктів всередині окремих держав, а також між державами .
Термін "глобалізація" широко стали використовувати з 80-х років. Вперше їм скористувався у 1981 році Дж. Маклін. А розгорнуто цій термін використав американський соціолог Р. Робертсон. У 1983 році він включив його до назви однієї з своїх статей, у 1985 р. надав своє визначення категорії, а у 1992 році вийшла його книга "Глобалізація" (Robertson R. Globalization, L. 1992). Слід зазначити, що визначення глобалізації за Р. Робертсоном є найбільш вживаним. Воно полягає у наступному: "Глобалізація – це серія емпірично фіксованих вимірів, різнорідних, але об'єднаних логікою перетворення світу на єдине ціле" .
Важливим методологічним і практичним питанням є визначення співвідношення між поняттями «глобалізація», «інтернаціоналізація господарчого життя», «міжнародне економічне співробітництво», «міжнародна економічна інтеграція».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Основні особливості сучасної світової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок