Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Оцінка та облік виробничих запасів підприємств (на прикладі підприємства ПП “ЯВ”)

Оцінка та облік виробничих запасів підприємств (на прикладі підприємства ПП “ЯВ”)

Назва:
Оцінка та облік виробничих запасів підприємств (на прикладі підприємства ПП “ЯВ”)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,51 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Оцінка та облік виробничих запасів підприємств (на прикладі підприємства ПП “ЯВ”)


Зміст


ВСТУП
Запаси, у тому числі виробничі запаси, є найбільш важливою і значною частиною активів підприємства, вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності; при визначені результатів господарської діяльності підприємства та висвітлені інформації про його фінансовий стан.
Бухгалтерський облік торговельної діяльності завжди мав свої особливості в порівнянні з обліком інших видів діяльності. Сьогодні бухгалтерам торговельних підприємств постійно доводиться долати складнощі перехідного періоду. Тому необхідно привернути належну увагу до організації бухгалтерського обліку діяльності торговельних підприємств в умовах його реформування з метою забезпечення користувачів повною, достовірною та об'єктивною інформацією про фінансовий стан підприємства та результати його діяльності.
Належним чином організований поточний облік дозволяє постійно слідкувати за господарською діяльністю підприємства і своєчасно повідомляти як про позитивні тенденції, так і про негативні явища. Але абсолютно точної картини ні поточний облік, ні складений на підставі його даних зведений облік не гарантують.
Для правильної організації обліку виробничих запасів перш за все, необхідно дати відповідь на такі запитання: звідки, коли, скільки і на яку суму надійшли виробничі запаси, як виконуються програми постачання; кому, коли і скільки відпущено запасів; як виконується програма виробничого споживання; який залишок по окремих видах виробничих запасів і як дотримуються ліміти тощо.
Основними завданнями організації обліку виробничих запасів є; контроль за повним і своєчасним оприбуткуванням матеріальних цінностей та їх збереженням за місцями зберігання і на всіх стадіях обробки; відповідність складських запасів нормативам; раціональна оцінка виробничих запасів; розрахунок фактичної собівартості витрачених матеріалів та їх залишків за місцями зберігання і статтями балансу; виявлення всіх витрат, пов’язаних з придбанням або виготовленням виробничих запасів та визначення первісної вартості; контроль за правильністю використання МШП під час їх експлуатації; встановлення методології обліку витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції протягом року; регламентування складу собівартості; своєчасне оприбуткування і списання готової продукції, а також оформлення документів по її руху; забезпечення своєчасного документального оформлення руху продукції – надходження її на склад і відправлення покупцям; відображення операцій випуску відвантаження і реалізації продукції в регістрах поточного обліку в системі бухгалтерських рахунків.
Метою даної роботи є всебічний розгляд економічних і організаційних засад оцінки і обліку виробничих запасів; а саме організації первинного обліку, документування придбання і вибуття виробничих запасів, відображення обліку придбання і вибуття виробничих запасів в бухгалтерському обліку. А також відображення придбання і вибуття виробничих запасів у звітності.
Предметом дослідження є: виробничі запаси, первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, звітність підприємства та інші документи, які пов’язані з інвентаризацією товарних запасів.
Об’єктом дослідження обране приватне підприємство "ЯВ".
Для розкриття теми використовуються теоретичні, розрахункові і аналітичні методи.


1.Економічна сутність виробничих запасів
1.1.Характеристика виробничих запасів
Запаси - це активи, які утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності або перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва або утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Запаси е оборотними активами, тому вони можуть бути перетворені на грошові кошти протягом року або одного операційного циклу.
Найбільш поширеними видами запасів є сировина та матеріали, незавершене виробництво, готова продукція, запаси товарів для перепродажу, компоненти готової продукції, наливні чи насипні речовини (нафта, борошно) тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Оцінка та облік виробничих запасів підприємств (на прикладі підприємства ПП “ЯВ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок