Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Управління капіталом та аналіз надходження оборотних коштів

Управління капіталом та аналіз надходження оборотних коштів

Назва:
Управління капіталом та аналіз надходження оборотних коштів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,72 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Управління капіталом та аналіз надходження оборотних коштів


Основні методи та показники аналізу надходження
грошових коштів (на прикладі підприємства).
Методика обчислення грошових потоків надходжень і витрат
Сьогодні вже розроблено чимало методик фінансового аналізу інвестицій, які при комплексному використанні можуть дати досить реальну оцінку ефективності капітальних вкладень. Проте застосування методів аналізу потоків надходжень і витрат для прогнозування ефективності майбутніх інвестицій та управління портфелем інвестиційних проектів в Україні спостерігається, на жаль, дуже рідко, як правило, тільки представниками міжнародних фінансових організацій і консультаційних фірм. Відсутність таких прогнозів часто призводить до втрати підприємством ліквідності на одному з етапів реалізації проекту і, у разі неможливості оперативно відреагувати на брак грошей чи фондів, є однією з найпоширеніших причин невдач проектів в цілому.
Врахування інвестиційних витрат на проект зазвичай не викликає значних суперечок і проводиться за схожими схемами. Що ж до надходжень від проектів, то дехто з авторів (див., наприклад, Четыркин Е.М. Методы финансовых и коммерческих расчетов. М.: Дело, 1992) пропонує вилучити із загальної суми надходжень амортизаційні відрахування й залишкову вартість основних виробничих фондів.
Не погоджуючись із цими авторами, я вважаю, що врахування вищеназваних складових у потоках надходжень від проекту є не лише можливим, а й обов’язковим, якщо:
Термін прогнозування надходжень і витрат проекту перевищує 6 – 12 місяців (залежно від конкретного проекту).
Протягом терміну життя проекту, на який робиться прогноз, проводиться заміна обладнання, при цьому застаріле продається за ринковою ціною.
Амортизаційні відрахування не беруться до уваги, якщо в країні спостерігається або прогнозується на строк, що менший або дорівнює терміну життя проекту, дуже високий рівень інфляції. У таких випадках амортизаційний фонд, де накопичуються амортизаційні відрахування, знецінюється, що призводить до втрати значної частки підприємства. Але у випадках відносно помірної, яка спостерігається нині в Україні, певнішим шляхом буде переоцінка амортизаційних відрахувань відповідно до розміру інфляційної премії.
Так, я пропоную, незалежно від форми, в якій аналізуються потоки надходжень і витрат, усі можливі методи побудови таких потоків робити за поданою схемою (див. рис.).
Рис. Рух фондів підприємства.
Виділимо деякі з особливостей цієї схеми:
увагу в ній сконцентровано на грошах, їх еквіваленті та інших фондах, а точніше, на їх потоках. Активів і пасивів, які безпосередньо не включаються до цих потоків, на схемі не відображено;
як показано на схемі, усі статті витрат і надходжень глибоко пов’язані між собою. Збій в одній із частин цієї системи може призвести до серйозних змін у реалізації проекту чи фінансовому стані підприємства. Так, наприклад, зменшення обсягу продажу завжди призводить до різкого зменшення резервів найліквіднішого з фондів – грошей. Неможливість поповнення цих резервів із таких джерел, як власний капітал, позики або дебіторська заборгованість, може призвести до зниження виробництва, що у свою чергу вплине на обсяги майбутнього продажу. Урізання грошових витрат на рекламу та просування товару сповільнить товарообіг і у довгостроковій перспективі може призвести до втрати підприємством платоспроможності й банкрутства;
за цією схемою єдиним реальним джерелом надходження грошей та фондів є продаж готової продукції чи послуг підприємства;
схема трохи спрощена, а тому деякі надходження й витрати не знайшли в ній свого відображення. Водночас вони можуть бути дуже істотними й мати великий вплив у майбутньому (наприклад, витрати на навчання персоналу продавати товари).
При складанні таких прогнозів фінансовий аналітик має ретельно перевірити їх реальність за допомогою методу екстраполяції (для вже готових проектів) і шляхом використання відомих фінансових коефіцієнтів. Особливу увагу слід приділити прогнозуванню обсягів продажу та змін у ціні товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Управління капіталом та аналіз надходження оборотних коштів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок