Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ТА

МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ТА

Назва:
МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ТА
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,54 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Кафедра теоретичної і прикладної економіки
 
КУРСОВА РОБОТА
з політекономії на тему
МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ТА
ЇЇ ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ


ЗМІСТ
 
ВСТУП……………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1 СУТНІСТЬ ЕТАПИ ТА ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ ТОРГІВЛІ……...5
1.1. Сутність міжнародної торгівлі та її концепції…………………………...5
1.2. Етапи розвитку міжнародної торгівлі…………………………………….8
1.3. Система показників розвитку міжнародної торгівлі…………………...15
РОЗДІЛ 2 ФОРМИ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ………………………………...24
2.1. Форми міжнародної торгівлі за специфікою регулювання…………..24
2.2. Форми міжнародної торгівлі за специфікою взаємодії суб'єктів…....25
2.3. Регулювання міжнародної торгівлі…………………………………....31
РОЗДІЛ 3 ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ…………………………………..36
ВИСНИВКИ………………………………………………………………………..39
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………….….40


ВСТУП
У загальному виді міжнародна торгівля є засобом, за допомогою якого країни можуть розвивати спеціалізацію, підвищувати продуктивність своїх ресурсів і в такий спосіб збільшувати загальний обсяг виробництва. Суверенні держави, як і окремі особи і регіони країни, можуть виграти за рахунок спеціалізації на виробах, що вони можуть робити з найбільшою відносною ефективністю, і наступного обміну на товари, що вони не в змозі самі ефективно робити.
Важливим напрямом розвитку України є її ефективна інтеграція до світового економічного простору. Від успіху зовнішньоекономічної діяльності України залежить її дальший економічний і соціальний розвиток як підсистеми світової економіки, що і визначає актуальність данної теми.
Данна робота присвячена традиційній та найбільш розвинутій формі міжнародних економічних зв’язків — зовнішній торгівлі. По вартісним масштабам в загальному комплексі світогосподарчих зв’язків зовнішньоторговельний обмін продовжує зберігати ведучі позиції. При цьому все більш динамічно в останні два десятиріччя розширюється обмін між країнами в науково-технічної сфері, росте торгівля традиційними (транспорт, страхування, туризм тощо) та новими (збір, збереження та передача інформації, довгострокова оренда обладнання, консультаційні послуги тощо) послугами, які складають, в свою чергу, сферу ”невидимої” торгівлі, що швидко розвивається. Ця сфера потребує оновлення торгівельно-політичного інструментарію, тому що митні засоби регулювання стають все менш ефективними, уступаючи місце постійно системі нетарифних бар’єрів.
Мета роботи – дослідити сутність міжнародної торгівлі та її концепції, етапи розвитку міжнародної торгівлі, систему показників розвитку міжнародної торгівлі, розглянути форми міжнародної торгівлі за специфікою регулювання, за специфікою взаємодії суб'єктів, а також розглянути регулювання міжнародної торгівлі, а також розглянути зовнішню торгівлю України.
Об’єктом роботи є міжнародна торгівля і зовнішньоторговельна політика.
Суб’єктом - процес купівлі і продажі, здійснюваний між покупцями, продавцями і посередниками в різних країнах.
Метод роботи — пошуковий, описовий та порівняльний аналіз.
РОЗДІЛ 1 СУТНІСТЬ, ЕТАПИ ТА ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ ТОРГІВЛІ
1.1. Сутність міжнародної торгівлі і її концепції
Міжнародна торгівля є формою зв'язку між товаровиробниками різних країн, що виникає на основі міжнародного поділу праці, і виражає їхню взаємну економічну залежність. У літературі часто дається наступне визначення: «Міжнародна торгівля являє собою процес купівлі і продажі, здійснюваний між покупцями, продавцями і посередниками в різних країнах».[5, с. 37] Міжнародна торгівля включає експорт і імпорт товарів, співвідношення між якими називають торговельним балансом. У статистичних довідниках ООН наводяться дані про обсяг і динаміку світової торгівлі як сум вартості експорту всіх країн світу.
Структурні зрушення, що відбуваються в економіці країн під впливом НТР, спеціалізація і кооперування промислового виробництва підсилюють взаємодію національних господарств. Це сприяє активізації міжнародної торгівлі. Міжнародна торгівля опосередуючі рух усіх міжкраїнових товарних потоків, росте швидше виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ ТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок