Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Золото та його значення в сучасній економіці

Золото та його значення в сучасній економіці

Назва:
Золото та його значення в сучасній економіці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
Тема: Золото та його значення в сучасній економіці
 


Зміст


Вступ.
Золото - головний дорогоцінний метал, визнаний таким в усьому світі . Ще в стародавні яаси мешканці нашої країни, а також і інші народи використовували золото в якості нинішніх паперових грошових купюр і інших видів грошей.
Золото - актуальний інтерес усіх народів і поколінь. Чому саме цей метал зацікавив нас так серйозно і завоював нашу увагу ? А все тому, що золото немов сама природа створена для карбування монет, для виготовлення різних необхідних електронних деталей: воно зустрічається винятково в чистому виді , пластичне і стійке до корозії, ковке, однорідне, компактне, коротше кажучи, - ідеальний , у деякому розумінні , метал. Більш того , його видобуток дуже трудомісткий, тому навіть невелика кількість золота втілює багато праці.
Для древніх єгиптян джерелом золота була Нубія, для древніх греків - Індія, Лідія, для римлян - Іспанія, Угорщина.На сьогоднішній день золото добувається в основному в Південній Африці, СНД, Канаді, США, Австралії і Гані. Головні міжнародні ринки золота знаходяться в Лондоні і Цюріху - ціна тройскої унції золота на цих ринках виступає як його світова ціна, яка зостасовується в розрахунках між країнами.
Ринок золота у відмінності від інших видів ринку є надзвичайно нестабільним. Не можна заздалегідь з точністю прогнозувати майбутній стрибок його оцінок . Адже це залежить не тільки від цінових факторів, але і також від різних інших нецінових факторів.
Сьогодні золото продовжує залишатися засобом вирівнювання платіжного балансу на міжнародному ринку (причому у виді злитків визначеної ваги).
1.РИНОК ДОРОГОЦІННИХ МЕТТАЛІВ І ДОРОГОЦІННИХ КАМЕНІВ
Характерною рисою розвитку ринкових відносин в Україні за останні кілька років є швидкий розвиток фінансового ринку і всіх його ланок у повному обсязі
Фінансовий ринок - це сфера реалізації фінансових активів і відносин між учасниками угод з цими активами .
Фінансові активи являють собою грошові кошти й інвестиційні цінності , що служать інструментом утворення цих засобів .
Фінансовий актив -це ринковий товар. Відмінною рисою фінансового активу як ринкового товару ,є його висока ліквідність . Це створює умови для спекулятивних операцій і для гри на ринку .
Ринок дорогоцінних металів можна визначити як сферу економічних відносин між учасниками угод з дорогоцінними металами , дорогоцінними каменями які котуються в золоті. До останнього відносяться золоті сертифікати , облігації, ф'ючерси.
Як системне явище ринок дорогоцінних металів можна розглядати з двох точок зору : з функціональної й інституціональної .З функціональної точки зору ринок дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів являє собою торгово - фінансовий центр , у якому зосереджена торгівля ними й інші комерційні і майнові угоди з цими активами .
З цієї позиції функціонування ринку дорогоцінних металів повинне забезпечити промислове і ювелірне споживання дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів , створення золотого запасу держави , страхування від валютних ризиків , одержання прибутку за рахунок арбітражних угод.
З інституціональної точки зору ринок дорогоцінних металів являє собою сукупність спеціально уповноважених банків , бірж дорогоцінних металів. Ринок дорогоцінних металів як система складається з окремих секторів . Під сектором розуміється ринок тільки одного фінансового активу
Згідно Закону України "Про валютне регулювання і валютний контроль" до валютних цінностей ,крім іноземної валюти і цінних паперів у валюті , відносяться також наступні дорогоцінні метали : золото, срібло, платина і метали платинової групи (Палладій , іридій , родій , рутеній , і осьмий ) у будь-якому виді і стані , за винятком ювелірних і інших побутових виробів , а також , а також "природні дорогоцінні камені- алмази , рубіни , смарагди , сапфіри й александріти ..., а також перлини ..."
Таким чином , ринок дорогоцінних металів складається з наступних секторів:
ринок золота
ринок срібла
ринок платіни
ринок палладія
ринок виробів із дорогоцінних металів
ринок цінних паперів , що котуються у золоті
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Золото та його значення в сучасній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок