Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Інфляція в період спаду

Інфляція в період спаду

Назва:
Інфляція в період спаду
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Інфляція в період спаду


План


Вступ
Як показує український досвід , а також інших країн, перехід на ринкові відносини супроводжується швидким зростанням цін, підсиленням дії інфляційних чинників. Дуже важливо правильно оцінити, чи є самий перехід на ринкові відносини причиною заглиблення інфляції чи при цих відносинах накопичений раніше інфляційний потенціал одержує свій реальний вислів.
Актуальність курсової роботи полягає у необхідності детального розгляду інфляційних процесів, а саме одного з його різновидів стагфляції, яка визначає високу інфляцію в період спаду виробництва.
Очевидно, що в умовах ринкових відносин можливості штучного стримування інфляції різко скорочуються. Разом з тим непослідовність в прийнятті рішень по переходу до ринку, непродуманість деяких кроків усугубляють існуючі труднощі, підсилюють інфляційні процеси.
Мета цієї курсової роботи визначити головні причини появи стагфляції та методів боротьби з нею.
Для досягнення поставленої мети автор ставить перед собою такі завдання:
Дати визначення інфляції, її причин та типів:
розглянути поняття стагфляції;
розглянути процес інфляції в період спаду;
Подати методи оцінки інфляції:
розглянути індексний метод в оцінці інфляції;
проаналізувати динаміку інфляції в Україні в 90-х роках.
Структурно робота складається з вступу, двох розділів, висновків та використаної літератури.
Зміст інфляції та її теоретичні пояснення
Важко з визначеністю сказати, коли проблема інфляції уперше встала перед людством. Однак, розуміючи, що інфляція прямо зв'язана з грошами і грошовим обігом, можна стверджувати, що виникнення інфляції зв'язане з досить високою фазою розвитку ринкових відносин, коли регулярні господарські зв'язки з приводу обміну товарів зажадали виділення з їхньої величезної маси універсального еквівалента.
Багато правителів стародавності з великим або меншим успіхом намагалися знайти рішення вічної проблеми балансування бюджетних доходів з постійно зростаючими витратами. Відомо кілька шляхів рішення цієї проблеми:
обмеження державних витрат;
збільшення податків, мита і тарифів;
позика грошей усередині країни або за рубежем.
Але самообмеження противне людській природі. Збільшення податкового преса має об'єктивні межі. А борги потрібно повертати. Тоді економічна думка древнього світу відкрила четвертий шлях балансування державних бюджетів: випуск у обіг додаткової кількості грошей.
Як економічне явище інфляція існує вже тривалий час. Вважається, що вона з'явилася ледве не з виникненням грошей, з функціонуванням яких нерозривно зв'язана.
Термін інфляція (від латинського inflatio - здуття) уперше став вживатися в Північній Америці в період громадянської війни 1861-1865 р. і позначив процес розбухання паперово-грошового обігу. У XIX в. цей термін уживався також в Англії і Франції. Широке поширення в економічній літературі поняття інфляції одержало в XX столітті після першої світової війни, а в радянській економічній літературі - із середини 20-х років.
Найбільш загальне, традиційне визначення інфляції - переповнення каналів звертання грошовою масою понад потреби товарообігу, що викликає знецінення грошової одиниці і відповідно ріст товарних цін.
Є й інші визначення інфляції:
Інфляція – це знецінювання грошової одиниці, зменшення її купівельної спроможності.
Інші вважають, що інфляція – це ріст цін, викликаний переповненням грошей, сфер звертання паперовими грішми понад їхні нормальні потреби.
Інфляція – це підвищення загального рівня цін у країні, що виникає в зв'язку з тривалою нерівновагою на більшості ринків на користь попиту.
Інфляція – це соціально-економічне явище, породжуване диспропорціями відтворення.
Інфляція – це перевищення кількості грошових одиниць у обігу над сумою товарних цін.
Інфляція - є багатофакторне явище, обумовлене дією ряду причин, що ведуть до росту диспропорцій суспільного виробництва і ціни, що роблять вплив убік їхнього підвищення.
Слід зазначити, скільки б не було визначень інфляції, жодне з них не може охопити весь зміст інфляції як явища економічного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Інфляція в період спаду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок