Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ. УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ

ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ. УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ. УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
“ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ. УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ”


План
Вступ.
Основна частина.
Структура грошово-кредитної системи.
Переваги безготівкового обігу.
Суб’єкти грошово-кредитної системи.
Риси сучасних грошово-кредитних систем.
Теоретичні концепції грошово-кредитної (монетарної політики).
Центральний банк та його роль у здійсненні грошово-кредитної політики.
Опосередковані засоби грошово-кредитної політики.
Грошово-кредитна політика в Україні.
Висновок.
Використана література.


Без сумніву грошово-кредитна система – це форма організації грошового обігу, яка історично та законодавчо склалася в тій чи іншій країні. Але таке визначення потребує певного пояснення двох аспектів:
чому ми говоримо “грошово-кредитна”, а не “грошова” система ?
чому ”історично та законодавчо склалася”, а не “історично склалася та законодавчо оформлена”?
відповідь на перше питання підказує той факт, що сучасні гроші мають кредитну природу. І тому сучасна банківська система не просто прискорює обіг вже існуючих грошей, а створює нову грошову масу завдяки мультиплікації банківських депозитів. Це дає підстави розглядати не окремо грошову та кредитну системи, а їх симбіоз – грошово-кредитну систему.
Стосовно другого питання слід зазначити, що окремі елементи грошових систем утворились задовго до виникнення держави, а власне – грошові системи є атрибутом централізованих держав.
І в цьому плані варто було б визначити грошову систему як таку, що історично склалась та законодавчо закріплена.
Неможливо заперечити, що грошово-кредитна або як ще називають, монетарна політика є однією із головних інструментів державного регулювання економіки. Саме на цій політиці держави буде сконцентрована увага при написанні курсової роботи.
Перш за все розглянемо структуру грошово-кредитної системи, дізнаємось, чи зазнала вона змін.
Головним суб’єктом монетарної політики держави виступає Центральний банк. Щоб зрозуміти чому він є головним, необхідно розглянути функції, виконання яких на нього покладено законодавством країни, та згідно функцій операції, які він виконує.
Мова йтиме про грошово-кредитну політику в Україні, яка потребує особливої уваги, тому що розуміння змісту, завдань та результативності грошово-кредитної політики в незалежній Україні вимагає поділу її на певні етапи.


Історії відомі два основні типи грошових систем. Перший тип – металевий обіг. Він виступає теж у двох формах: біметалізм, коли роль грошей законодавчо закріплюється за двома металами (золотом і сріблом), та монометалізм, коли роль грошей виконує один метал (золото або срібло).
Другий тип – паперово-кредитна система грошового обігу, в основі якої лежать паперові та кредитні гроші.
Таблиця 1. Зіставна структура грошових систем
№ з/п | Елементи системи металевого грошового обігу | Елементи паперово-кредитної системи грошового обігу
1 | Грошова одиниця (гривня, долар, рубль) мають речове втілення | Грошова одиниця у готівковій (тілесній) та безготівковій (не тілесній) формах
2 | Масштаб цін (ваговий вміст грошового металу в грошовій одиниці) | Масштаб цін у формі вагового вмісту грошового металу відсутній
3 | Види державних грошових знаків (металевих або паперових), що мають законну платіжну силу | Види державних грошових знаків та характер забезпечення їхньої платіжної сили
4 | Регламентація грошової емісії банкнот та монет | Регламентація готівкового та безготівкового обігу
5 | Визначення валютних курсів на основі зіставлення золотого (срібного) вмісту національних грошових одиниць | Визначення та забезпечення певного порядку обміну національної валюти на іноземну (валютний паритет і регульований державою валютний курс)
6 | Інститути, що здійснюють емісію та регулюють грошовий обіг | Інститути, що здійснюють емісію та регулюють грошовий обіг
Як видно із таблиці структура сучасної грошової системи дещо змінилася. Деякі з елементів (золотий паритет) уже стали історією, деякі (механізм встановлення курсів валют) видозмінилися, з’явились нові елементи (регламентація безготівкового обігу, характер забезпечення платоспроможної сили готівкових та безготівкових грошових знаків).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ. УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок