Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Оборотні фонди та оборотні засоби підприємства

Оборотні фонди та оборотні засоби підприємства

Назва:
Оборотні фонди та оборотні засоби підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Оборотні фонди та оборотні засоби підприємства


План
Вступ
Для забезпечення безперебійного процесу виробництва разом з основними виробничими фондами необхідні предмети праці, матеріальні ресурси. Предмети праці разом із засобами праці беруть участь в створенні продукту праці, його споживній вартості і утворенні вартості. Оборот речовинних елементів оборотних виробничих фондів (предметів праці) органічно пов'язаний з процесом праці і основними виробничими фондами.
В даній роботі розглядаються поняття, сутність, призначення і склад оборотних фондів і оборотних засобів підприємства. Для чіткого розуміння функціонування та призначення оборотних засобів на підприємстві в окремому розділі буде розглянуто механізм кругообігу підприємств, порядок визначення потреби в оборотних засобах (нормування), а також можливі способи управління оборотними засобами та шляхи їх прискорення.
Актуальність обраної теми підтверджується тим, що в умовах економіки, яку й досі не визнають ринковою і яка й досі є нестабільною в усіх відношеннях, успішно може працювати лише те підприємство, керівництво якого оперативно маневрує оборотними коштами, керуючись не лише інтуїцією, а й розумінням наслідків, до яких може призвести та чи інша тактика управління оборотними засобами.
Знання теоретичних основ управління оборотними фондами дає змогу менеджеру працювати не лише над отриманням прибутку в короткостроковому періоді, а й формувати власну стратегію щодо фінансової стійкості підприємства до негараздів та збільшувати конкурентоспроможність товару. Оскільки природа функціонування оборотних засобів в рамках економіки підприємства є підпорядкована економічним законам, ці знання стають однією з ланок розуміння процесів економічного життя в цілому. Тобто, керуючись закономірностями, які притаманні функціонуванню оборотним засобам, нескладно освоїти логіку таких процесів як кредитування, фінансування, інвестування.
Отже, виходячи з вищесказаного, можна без сумніву погодитися з тим, що тема, якій приділена увага в даній роботі є досить актуальною та цікавою.
В першому розділі буде розглянуто теоретичні основи розуміння таких понять як оборотні виробничі фонди та оборотні засоби, а також детально охарактеризовано складові. У другому розділі буде роз’яснено сутність особливості кругообігу оборотних засобів, а також розкрито головні показники, якими оцінюються якісно ефективність використання оборотних засобів на підприємстві. Третій розділ розкриє сутність та способи оцінки потреби в оборотних засобах шляхом нормування. В четвертому розділі будуть описані можливі варіанти стратегії управління оборотними засобами та шляхи прискорення їх обертання.
1. Поняття оборотних фондів та їх склад.
Матеріальною основою виробництва є виробничі фонди у вигляді засобів праці. У процесі функціонування засоби праці і предмети праці по-різному й у різній мірі переносять свою вартість на вартість виробленого продукту. Цим і обумовлений розподіл виробничих фондів на основні й оборотні.11 Див.: Финансы предприятий / Под ред. Е.И. Бородиной. - М.: ЮНИТИ, 1995.-С.97.98.
Оборотні виробничі фонди за речовинним змістом являють собою предмети праці і знаряддя праці, що обліковуються в складі малоцінних і швидкозношених предметів. Ці фонди обслуговують сферу виробництва і повністю переносять свою вартість на вартість готової продукції, змінюючи первісну форму в процесі одного виробничого циклу. У практиці планування і обліку господарської діяльності до складу оборотних фондів включають: виробничі запаси; незавершене виробництво та напівфабрикати власного виготовлення; видатки майбутніх періодів.
Виробничі запаси становлять найбільшу за величиною частину оборотних фондів. До них відносяться запаси сировини, основних і допоміжних матеріалів, покупних напівфабрикатів, палива і пального, тари, ремонтних деталей і вузлів, малоцінних інструментів, господарського інвентаря (реманенту) та інших предметів, а також аналогічних предметів, що швидко спрацьовуються.
Незавершене виробництво — це предмети праці, обробка (переробка) яких не завершена у тому або іншому виробничому підрозділі підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Оборотні фонди та оборотні засоби підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок