Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Місце і роль підприємств у розвитку міжнародного бізнесу

Місце і роль підприємств у розвитку міжнародного бізнесу

Назва:
Місце і роль підприємств у розвитку міжнародного бізнесу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ
1.Суть та форми міжнародної підприємницької діяльності.
1.1 Визначення поняття “міжнародна підприємницька діяльність”.
1.2 Суб’єкти та види міжнародної підприємницької діяльності.
1.3 Рівні та форми інтернаціоналізації міжнародного бізнесу.
2.Спільні підприємства як основна форма міжнародного підприємництва.
2.1 Поняття “міжнародне спільне підприємство"
2.2 Класифікація міжнародних спільних підприємств.
2.3 Спільні підприємства в Україні.
3. Регулювання міжнародного бізнесу.
3.1 Мета та рівні регулювання міжнародного підприємництва.
3.2 Регулювання міжнародного бізнесу в Україні.
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Підприємницька діяльність є основою економіки будь-якої розвиненої ринкової країни. В процесі розвитку виробництва підприємство може досягти того рівня, на якому воно здатне виробляти більше, ніж того потребує внутрішній ринок. На цьому етапі для даного підприємства доцільним є вихід на зовнішні ринки товарів та послуг, тобто включення в міжнародну підприємницьку діяльність.
На сучасному етапі розвитку світового господарства, на якому воно характеризується процесами інтеграції та глобалізації, міжнародна підприємницька діяльність набуває все більшого і більшого розмаху. Тому проблема розвитку та регулювання міжнародної підприємницької діяльності набула зараз крайньої актуальності.
Особливо гостро ця проблема стоїть перед постсоціалістичними країнами з перехідною економікою, в тому числі і перед Україною.
Ефективна участь цих країн в світових економічних процесах безпосередньо пов'язана з нормальним розвитком їхньої зовнішньоекономічної діяльності.
Тож головною метою даної курсової роботи є осягнення суті міжнародної підприємницької діяльності. Дана мета має бути досягнена через виконання конкретних завдань, а саме:
1. Визначення поняття міжнародної підприємницької діяльності;
2. Виокремлення форм міжнародної підприємницької діяльності;
3.Аналіз основної форми міжнародної підприємницької діяльності - спільних підприємств;
4. Аналіз рівнів регулювання міжнародної підприємницької діяльності.


1 Суть та форми міжнародної підприємницької діяльності
1.1Визначення поняття “міжнародна підприємницька діяльність”
Міжнародна підприємницька діяльність (міжнародний бізнес, міжнародне підприємництво) стала в останній час об’єктом багатьох досліджень. С.Ф. Покропивний визначає її як діяльність, що здійснюється через науково-технічну, виробничу, торговельну, сервісну та іншу взаємокорисну співпрацю суб'єктів господарювання двох чи більше країн (міжнародних партнерів). В іншому джерелі міжнародна підприємницька діяльність визначається як сфера виробничо-господарської діяльності, пов’язаної з міжнародною виробничою і науково-технічною кооперацією, з експортом та імпортом товарів та послуг. Ще в іншому джерелі міжнародна підприємницька діяльність вважається науково-технічним, виробничим, торговельним, сервісним та іншим співробітництвом господарських суб’єктів двох або більше країн, що в сучасних умовах пов’язано з міжнародною торгівлею товарами і послугами та міжнародним рухом і використанням факторів виробництва.
1.2 Суб’єкти та види міжнародної підприємницької діяльності
Суб'єктами міжнародної підприємницької діяльності є її учасники, які спроможні ефективно працювати задля реалізації власних бізнесових інтересів. Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» суб'єктами такої діяльності визнаються:
фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України, юридичні особи зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства організації та об'єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об'єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб'єктів господарської діяльності, об'єднання фізичних, юридичних, фізичних і юридичних осіб, які не є юридичними особами згідно з законами України, але які мають постійне місцезнаходження на території України і яким цивільно-правовими законами України не заборонено здійснювати господарську діяльність, структурні одиниці іноземних суб'єктів господарської діяльності, які не є юридичними особами згідно з законами України (філії, відділення, тощо), але мають постійне місцезнаходження на території України; спільні підприємства за участю суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України та інші суб'єкти господарської діяльності, передбачені законами України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Місце і роль підприємств у розвитку міжнародного бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок