Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Акціонерна форма організації підприємств

Акціонерна форма організації підприємств

Назва:
Акціонерна форма організації підприємств
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,50 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тема: “Акціонерна форма організації підприємств”


План курсової роботи:
Вступ
1.Форми організації підприємств.
2. Акціонерна форма організації підприємств та
особливості її функціонування.
3.Сучасний розвиток акціонерної форми організації підприємства: проблеми та шляхи вдосконалення в Україні.
Висновки.
Список літератури.
Вступ
Ретроспективний аналіз економічних процесів показує ,що з розвитком банківської системи та кредитних відносин нерозривно пов’язане утворення акціонерних товариств (компаній). Акціонерна власність - це закономірний результат процесу розвитку і трансформації приватної власності, коли на визначеному етапі розвитку масштаби виробництва, рівень технології, система організації фінансів створюють передумови для принципово нової форми організації виробництва на базі добровільної участі акціонерів.
У країнах з розвинутими ринковими відносинами переважна частка товарної маси належить акціонерним товариствам, тобто тим, які належать не окремому капіталісту-підприємцю, а групі капіталістів-пайовиків. Так, у країнах з ринковою економікою на акціонерні форми господарства припадає 30-40% виробничих фондів.
Економіко-соціальна функція акціонування вже понад століття відіграє значну роль в економічному житті. Головне, в чому виявляє себе сучасна акціонерна власність - це механізм створення гнучкої системи економічних зв’язків між господарюючими суб’єктами, що оформлюються у формі перехресного і ланцюгового володіння акціями.
Перші акціонерні товариства виникли в Англії (англійська Ост-Індійська компанія, 1600р.) і в Голландії (голландська Ост-Індійська компанія, 1602р.). Потім, у XVII і XVIII ст. Були створені акціонерні товариства у Франції, Німеччині, Данії та інших країнах.
У XIX ст. такі товариства дістали значного поширення, а у XX ст. акціонерна форма підприємства стала пануючою в усіх розвинутих країнах. У США, наприклад, на частку акціонерних товариств нині припадає понад 90% валової продукції промисловості.
Поява акціонерних товариств пов’язана з розвитком і вдосконаленням продуктивних сил. Концентрація і спеціалізація виробництва поступово розширювали масштаби економічних зв’язків між підприємствами.
Основна причина виникнення акціонерних товариств полягає в протиріччі між зростаючим обсягом виробництва та обмеженими розмірами індивідуального капіталу. Поряд з цим слід зважити на постійну конкурентну боротьбу і суперечності в класі капіталістів.
Акціонерні товариства у своєму розвитку пройшла кілька етапів з властивими для кожного з них характерними особливостями.
Уся історія розвитку акціонерних товариств свідчить про те, що формування і методи її створення змінювалися залежно від потреб розвитку продуктивних сил та раціонального використання факторів виробництва. Головне – ці товариства утворилися не за рішеннями згори. Їх поява була зумовлена об’єктивними причинами. Якісний і кількісний розвиток продуктивних сил та факторів виробництва забезпечили для їх функціонування матеріальну основу.
Актуальність теми роботи визначається наступним.
Після здобуття незалежності в Україні почався процес роздержавлення підприємств. В процесі приватизації значна їх частина була перетворена на акціонерні товариства. Цей процес перетворення державних підприємств на акціонерні товариства має деякі відмінності поряд із створенням нових акціонерних товариств. За роки незалежності в економіці України що надзвичайно великої ваги в нашій економіці набув корпоративний сектор. В процесі приватизації вже створено понад 8,5 тисяч акціонерних товариств.
Акціонерна форма організації підприємства - порівняно нова для нашої країни. Засади управління акціонерним товариством радикально відрізняються від тих, які практикувалися раніше. Вони потребують принципово нової психології і нового економічного мислення.
Крім того, багато акціонерних товариств демонструють збитковість на протязі ряду років, що вимагає додаткового вивчення специфіки діяльності підприємств акціонерного типу в умовах вітчизняної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Акціонерна форма організації підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок