Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Державний устрій Афінської рабовласницької республіки

Державний устрій Афінської рабовласницької республіки

Назва:
Державний устрій Афінської рабовласницької республіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,95 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Прикарпатський університет ім. В. Стефаника
Кафедра теорії та історії держави і права
КУРСОВА РОБОТА
Державний устрій Афінської рабовласницької республіки
Виконав:
_____________________________
_____________________________
Науковий керівник: _____________________________
_____________________________
Івано-Франківськ
2000


ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 УТВОРЕННЯ АФІНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ 4
РОЗДІЛ 2 ДЕРЖАВНИЙ ЛАД АФІН 11
2.1. Народні збори 11
2.2. Рада п'ятисот 13
2.3. Геліея 15
2.4. Архонти і ареопаг 15
2.5. Колегія десяти стратегів та ін. 17
РОЗДІЛ З ОЦІНКА СУТІ І ФОРМИ АФІНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ 19
ВИСНОВКИ 24
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 25


ВСТУП
Рабовласницьке суспільство досягло більш високого рівня розвитку у Стародавній Греції і Стародавньому Римі. В історичній науці рабовласницьке суспільство прийнято називати античним (від лат. Antiqus — стародавній).
Цей ступінь розвитку рабовласницького суспільства є більш прискореним, ніж в державах Стародавнього Сходу, темпами розпаду первіснообщинного устрою, розвитком приватної власності і розширення експлуатації праці рабів і рабство.
В цих країнах у надзвичайно великих темпах розвивалась і застосовувалась рабська праця і рабство набуло форм класичного, всеохоплюючого явища, особливо у виробничий сфері. Рабство в античних державах стало основою всієї системи виробництва і виробничих відносин.
Державність у Стародавній Греції виникла спочатку у своєрідній формі держав-міст, на базі колективу вільних і повноправних громадян. Згодом, в силу різних обставин, як зовнішніх так і внутрішніх, відбувається процес централізації. Утворюються більш міцні держави.
Щоправда, в Греції єдиної держави так і не виникло, хоч утворювалися різні союзи — Афінський морський, Пелопоннеський, Еталійський, а потім майже вся Греція увійшла до складу Македонської дуже нетривалої, короткочасної імперії.
Щодо держави і права, то державно-правовий досвід Грецьких держав, а особисто Афінської республіки в широких масштабах був використаний багатьма наступними поколіннями, суспільствами і державно-політичними системами. Чимало державних інститутів, правових норм, явищ, елементів, понять з тих часів діє і донині, в тому числі і в Україні. Також не безпідставним є висловлювання про те, що без основи, закладеної Стародавньою Грецією, не було б сучасної цивілізації.


РОЗДІЛ 1
Серед грецьких держав-полісів, які виникли на території Балканського півострова, найбільш могутнішими і впливовішими були Афіни і Спарта.
Афінська держава виникла у південній частині Балканського півострова, так званій Аттіці. Аттіка — досить кам'янистий півострів, майже без родючих земель, зате там була якісна глина, родовища срібла, свинцю, мармуру. Природні умови сприяли розвитку виноградарства, маслинництва та скотарства. Активно займалося населення і торгівлею, вимінюючи ремісничі вироби на зерно. Тут поселилися племена іонійців і виникло багато міст-полісів, які між собою вели постійні війни, що зумовлювало тривалий процес об'єднання (синойнізм) та пізнє утворення державності. Джерелом для вивчення процесу становлення державності і права у Стародавній Греції є
поеми Гомера “Іліада” і “Одісея” (ХІ-ІХ ст. до н.е.) [11] 1).[[11] 1) 1) [11] Шевченко О.О.Історія держави і права зарубіжних країн. – К.: Вентурі, 1994.– С. 42.11] 1)Серед полісів Аттіки на перше місце незабаром виходять Афіни. Тут, як і в інших грецьких общинах, діяла рада старійшин (буле), народних зборів і базилевса (вождя).
Рада старійшин — буле. До її складу входили усі старійшини роду, а якщо їх було надто багатого, то обирали осіб їхнього середовища. Своя рада старійшин була не тільки у кожному роді, але й у фратрії та племені. З поем
Гомера “Іліада” і “Одісея” ми дізнаємось, що населення Греції поділялось на племена (філи), фратрії і роди (гене) [11] 2).[[11] 2) 2) [11] Шевченко О.О.Історія держави і права зарубіжних країн. – К.: Вентурі, 1994.– С. 4211] 2)Старійшини виступають представниками даного роду, фратрії, філи у переговорах з чужинцями чи іншими грецькими племенами, складають клятви від імені общини, беруть участь у родоплеменному суді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Державний устрій Афінської рабовласницької республіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок