Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Роль і місце корпорацій у системі ринкової економіки

Роль і місце корпорацій у системі ринкової економіки

Назва:
Роль і місце корпорацій у системі ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,07 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Роль і місце корпорацій у системі ринкової економіки


Зміст


Вступ
Основною метою написання даної курсової роботи є надання достатньої інформації, яка допоможе зрозуміти, в чому полягає сутність корпорації та ефективного корпоративного управління і які особливості розвитку акціонерних товариств (корпорацій) в Україні.
Основними завданнями при написанні роботи стали: підбір і аналіз навчальної і наукової літератури з питань місця корпорацій в системі ринкової економіки; узагальнення отриманих даних; оформлення результатів у вигляді даної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що ринкові перетворення в Україні супроводжуються швидким збільшенням кількості акціонерних товариств (AT). Нині в Україні налічується понад 35 тис. AT, з яких майже 34 % є відкритими. Більшість з них створено у процесі приватизації. Прива-тизація державних підприємств шляхом їх корпоратизації перетво-рила акціонерну форму господарювання на провідну. Разом з тим постала проблема забезпечення ефективного управ-ління вітчизняними корпораціями. З поширенням акціонерної форми господарювання в Україні на порядок денний постала потреба підготовки фахівців, обізнаних з досягненнями світової науки, практики управління фінансами кор-порацій, а також з особливостями діяльності вітчизняних AT.
Робота містить узагальнену інформацію щодо місця корпорацій в ринковій економіці, можливих структур корпоративного управління та порядку взаємодії окремих його механізмів. В роботі викладено основні питання, пов’язані з особливістю розвитку акціонерних товариств в Україні та принципами корпоративного управління, що є загальноприйнятими у країнах світової співдружності. Оскільки більшість великих та середніх приватизованих підприємств України набули форми акціонерних товариств, основну увагу в ньому зосереджено на правових нормах та практичних механізмах, що застосовуються до акціонерних товариств.
1.Сутність корпорації та її значення в ринковій економіки
1.1. Сутність акціонерного капіталу та акціонерних товариств (корпорацій)
Акціонерна власність - це закономірний етап у розвитку приватної власності, оскільки сучасний рівень технологічного розвитку виробництва, його масштаби привели до необхідності організації виробничого процесу на основі добровільної участі акціонерів. Акціонерна форма дозволяє залучити в одне підприємство капітал багатьох осіб, включаючи тих, хто сам в силу різних причин не може займатися підприємницькою діяльністю. Крім того, акціонерна власність створює більш прибуткові і перспективні можливості для "переливу" капіталу з одних галузей економіки в інші. Акціонерні товариства (корпорації) є основною формою організації сучасних великих підприємств в усьому світі і представляють собою найбільш досконалий правовий механізм з організації економіки на основі об'єднання майна приватних осіб, організацій, муніципальних і інших органів.
Акціонерним товариством (АТ) називається комерційна організація, статутний капітал якої розділений на визначену кількість акцій, що засвідчують зобов'язальні права учасників товариства (акціонерів) стосовно товариства. Акціонери не відповідають за зобов'язаннями товариства і несуть ризик збитків, пов'язаний з його діяльністю, у межах вартості акцій, які їм належать.
Розвиток акціонерних товариств є чинником загострення протиріччя між суспільним характером виробництва і приватнокапіталістичною формою власності. Акціонерні підприємства є більш великими, чим індивідуальні підприємства; в них об'єднана велика кількість найманих робітників, і усуспільнення праці одержує значний розвиток. Однак усуспільнення залишається частково капіталістичним: декілька великих капіталістів, що панує в акціонерних товариствах, привласнює результати суспільної праці маси найманих робітників.
Акціонерне товариство представляє собою підприємство, у якому функціонує капітал не одного капіталіста, а групи капіталістів-акціонерів. Порядок організації акціонерних товариств в основних рисах такий. Група великих капіталістів збирає визначений капітал, засновує акціонерне підприємство і випускає акції, причому звичайно частину їх залишає в себе, а частину продає на грошовому ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Роль і місце корпорацій у системі ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок