Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Характеристика та класифікація сучасних підприємств

Характеристика та класифікація сучасних підприємств

Назва:
Характеристика та класифікація сучасних підприємств
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,86 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Характеристика та класифікація сучасних підприємств
курсова робота з економіки підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність дослідження. Будь-яке суспільство для забезпечення нормального (достатньо комфортного) рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації (трудові колективи), які спільно виконують ту чи ту місію (реалізують програму або мету) і діють на засаді певних правил і процедур. Проте мета й характер діяльності таких численних організацій різні. За цією ознакою їх можна поділити на дві групи: підприємницькі (комерційні), що функціонують і розвиваються за рахунок власних коштів, і непідприємницькі (некомерційні), існування яких забезпечується бюджетним фінансуванням держави.
Отже, актуальність дослідження даної курсової роботи полягає у необхідності вивчення проблеми характеристики та класифікації сучасних підприємств.
Об’єкт дослідження.
Об’єктом даної курсової роботи виступає проблема вивчення характеристики та класифікації сучасних підприємств.
Предмет дослідження.
Предметом дослідження даної курсової роботи є особливості вивчення проблеми характеристики та класифікації сучасних підприємств.
Мета дослідження.
Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді вивчення проблеми характеристики та класифікації сучасних підприємств.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
Розкрити поняття підприємства.
Висвітлити основні положення характеристики підприємств.
Дослідити проблеми класифікації підприємств.


Розділ 1. Підприємство як суб'єкт господарювання
1.1. Поняття, цілі й напрямки діяльності
Будь-яке суспільство для забезпечення нормального (достатньо комфортного) рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації (трудові колективи), які спільно виконують ту чи ту місію (реалізують програму або мету) і діють на засаді певних правил і процедур. Проте мета й характер діяльності таких численних організацій різні. За цією ознакою їх можна поділити на дві групи: підприємницькі (комерційні), що функціонують і розвиваються за рахунок власних коштів, і непідприємницькі (некомерційні), існування яких забезпечується бюджетним фінансуванням держави. Організації з підприємницьким характером діяльності називають підприємствами.
Підприємство – це організаційно виокремлена та економічно самостійна основна (первинна) ланка виробничої сфери народного господарства, що виготовляє продукцію (виконує роботу або надає платні послуги).
Кожне підприємство має історично сформовану конкретну назву – завод, фабрика, шахта, електростанція, майстерня, ательє тощо; може включати кілька виробничих одиниць – заводів або фабрик (комбінат, виробниче об'єднання). У більшості країн з розвинутою ринковою економікою такі виробничі одиниці називають фірмами. Під словом «фірма» розуміють підприємства, що здійснюють господарську діяльність у галузях промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту, торгівлі тощо з метою одержання кінцевого фінансового результату – прибутку. Кожна з них визначає для себе певне фірмове найменування, під яким її записують до державного реєстру своєї країни. Фірмове найменування, як правило, включає ім'я та прізвище одного чи кількох власників фірми, відображає характер її діяльності, правовий статус та форму господарювання. В окремих країнах досить поширені більш конкретні найменування фірм. Наприклад, в Англії вони мають назву компаній, США –корпорацій, країнах континентальної Європи – товариств. [3, – С. 82]
Кожне підприємство або фірма є юридичною особою, має замкнуту систему обліку та звітності, самостійний баланс, розрахунковий рахунок у банку, печатку з власною назвою, а також товарний знак (марку) у вигляді певного терміна, символу, малюнка або комбінації таких. Фірмовий знак (марка) служить для ідентифікації товарів або послуг продуцента (продавця) та їх відокремлення на ринку від продукції (послуг) конкурентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Характеристика та класифікація сучасних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок