Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Модель кривої Лоренца та її практичне застосування

Модель кривої Лоренца та її практичне застосування

Назва:
Модель кривої Лоренца та її практичне застосування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Модель кривої Лоренца та її практичне застосування


План


Вступ
Проблема справедливого розподілу доходів стояла перед людством во всі часи. На ґрунті розподілу прибутків спалахували конфлікти і війни. Однак і сьогодні, коли ми живемо в цивілізованому суспільстві, питання диференціації доходів для усіх нас більш ніж важливе.
Наша країна йде складним шляхом перебудовування власної структури економіки і ринкових відносин. Це неминуче сполучено з численними труднощами і проблемами. Однієї з них є розшарування суспільства, що збільшується.
У даний момент ситуація не є задовільною, тому що за останні роки, крім періодичних стрибків інфляції і нестабільної вартості національної валюти, населення доволі значно розділилося на дуже бідних і дуже багатих.
Дослідженню цієї проблеми за допомогою економічного інструментарію – кривої Лоренца і коефіціента Джині - присвячена ця робота.
Метою роботи є дослідження теоретичних і практичних аспектів застосування кривої Лоренца.
Відповідно до мети в роботі поставлені наступні завдання:
- дослідити вирівнювання розподілу доходів як об’єкту соціальної політики;
- висвітлити умови моделі та побудови кривої Лоренца;
- охарактеризувати застосування коефіцієнту Джині;
- дослідити показники розподілу доходів в Україні і інших країнах.
Об’єктом роботи є дослідження застосування таких макроекономічних показників, як крива Лоренца і коефіцієнт Джині для характеристики взаємозв’язку між економічним зростанням і соціальною нерівністю у країнах з перехідною економікою.


1. Вирівнювання розподілу доходів, як об’єкт соціальної політики
Вирішення такої гострої соціальної проблеми як бідність є одним з напрямків діяльності держави і зв'язано з підтримкою на рівні хоча б прожиткового мінімуму тих, хто не зміг забезпечити собі краще життя, а також скороченням (економічними засобами) числа осіб, що живуть за рисою бідності. У противному випадку ріст чисельності бідняків чреватий соціальними вибухами і нестабільністю в житті суспільства. Скорочення чисельності бідняків — одна з основних задач соціальної політики держави в країнах ринкової економіки.
Важливим напрямком у соціальній політиці при рішенні питань захисту особистих доходів є підтримка найбідніших шарів населення. Вирішальне значення в соціальному захисті цих шарів населення має розвита система грошової і натуральної допомоги. Така система існує у всіх країнах з ринковою економікою і служить важливим соціальним амортизатором, що пом'якшує багато негативних наслідків її розвитку.
У залежності від відповідності доходів прожитковому мінімуму нужденна частина населення має право на одержання соціальної допомоги. При цьому в країнах з ринковою економікою практикується строго виборчий підхід до визначення осіб, що дійсно потребують цієї допомоги. В основі цього підходу лежать різні процедури перевірки, серед критеріїв яких — рівень доходу, розміри особистого майна, стан здоров'я, родинний стан і т.д.
У країнах з ринковою економікою застосовуються дуже різноманітні форми соціальної допомоги, у тому числі різного роду грошова допомога, не грошові форми допомоги (наприклад, продовольчі талони), дома для старих і ін.[10;11]
Державні програми стабілізації доходів мають місце в різних країнах. Але порядок їхнього формування різний. Одна частина коштів таких програм формується через державний бюджет і використовується централізовано. Інша частина коштів утворюється за рахунок прибутку на самих підприємствах і фондах (у колишніх країнах «державного соціалізму» близько 70% коштів таких програм формувалося за рахунок державного бюджету і тільки 25-30% коштів — за рахунок прибутків підприємств).
Через канали державних програм допомоги задовольняються потреби у вихованні юних членів суспільства, утриманні старих і непрацездатних, забезпеченні (почасти) одержання освіти, охорони здоров'я. Ступінь задоволення цих потреб визначається сформованим у даних умовах рівнем економічного розвитку і ціннісних установок, що склалися в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Модель кривої Лоренца та її практичне застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок