Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Сутність грошей. Грошові реформи в Україні

Сутність грошей. Грошові реформи в Україні

Назва:
Сутність грошей. Грошові реформи в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Сутність грошей. Грошові реформи в Україні.


Зміст


1. Сутність грошей
1.1. Необхідність та сутність грошей
Гроші виникли в період розпаду первісно-суспільного ладу і переходу від натурального виробництва до товарного.
Гроші виникають як засіб, за допомогою якого можна вирішити внутрішні протиріччя товару [1, c. 21]:
Протиріччя між вартістю та споживчою вартістю.
Між суспільно-необхідною працею та приватною працею.
Між конкретною і абстрактною працею.
Існують дві концепції походження грошей:
-раціоналістична;
-еволюційна.
Раціоналістична концепція.
Прибічник Дж. Кейнс. Основні положення концепції:
Гроші - це продукт творення людини.
Гроші є продуктом загальнолюдської угоди.
Гроші придумали заради зручності та здешевлення обміну.
Гроші є інструментом обміну.
Кейнс був прихильником державного регулювання економіки. Він стверджував, що гроші існують тому, що їх запроваджує держава. Держава створює гроші на свій розсуд заради власних потреб.
Еволюційна концепція.
Прибічники: Сміт, Рікардо, Маркс. Основні положення:
Гроші - це продукт суспільного розвитку, товарного виробництва і обігу.
Гроші виникають як об'єктивний процес, внаслідок поступового виділення із всієї маси звичайних товарів одного або декількох, які стали виконувати на ринку роль спеціального засобу обміну.
Гроші виникли ще до появи держави.
За своїм місцем у товарному виробництві й обміні гроші - це специфічний товар, що має властивість обмінюватися на будь-який інший товар, тобто є загальним еквівалентом.
Природа грошей як загального еквівалента визначається передусім їх походженням. Як було показано вище, гроші виникли внаслідок стихійного виділення з безлічі товарів одного, найбільш придатного за своїми фізичними властивостями виконувати роль загального еквівалента. Але й після завершення формування грошей як самостійного економічного явища носієм їх протягом тисячоліть були товари в їх натурально-речовому вигляді, зокрема срібло і золото. Будучи звичайними товарами, вони визначали також товарну природу самих грошей, суспільну роль яких виконували нібито за сумісництвом.
Проте не можна пояснювати товарну природу грошей тільки їх походженням чи закріпленням їх суспільної ролі за певним конкретним товаром. Гроші є товаром самі по собі, по своїй сутності, що визначається їх місцем у товарних відносинах. Це помітно було вже за тих умов, коли в ролі грошей виступали конкретні товари. Так, золото, ставши монопольним носієм грошової суті, набуло подвійного існування - як звичайний товар і як
гроші. Подвійність виявлялась як у його споживній, так і в міновій вартості.
Поряд з конкретною споживною вартістю як здатністю задовольняти певні потреби людини золото набуло загальної споживної вартості - здатності задовольняти будь-які людські потреби внаслідок використання його як загального засобу обміну. Між конкретною і загальною споживною вартістю золота виникла суперечність - якщо воно застосовується у першій своїй властивості, то не може використовуватись у другій, і навпаки.
У міру розвитку товарного виробництва неухильно загострюється ця суперечність: щоб задовольнити дедалі зростаючі потреби обігу в золоті-грошах, довелося б повністю відмовитися від використання його як конкретного товару. У такій ситуації втрачається особливе значення специфічних властивостей золота як грошового товару, оскільки реалізувати їх стає дедалі важче.
Вирішення цієї суперечності було знайдено на шляху ідеалізації грошей, поступового переходу загальної споживної вартості від конкретного товару-золота до простого його знаку. Перший крок у цьому напрямі був зроблений у тій сфері грошових відносин, де природні властивості золота як товару найменшою мірою вимагалися, - у сфері товарного обігу. Миттєвий характер функціонування грошей як засобу обігу відкрив шлях для заміщення грошей-золота грошима-знаками.
Реальна дійсність свідчить і про роздвоєння мінової вартості золота як звичайного товару і як грошей. Вартість золота як звичайного товару формується під впливом змін продуктивності суспільної праці в золотодобуванні та змін суспільних потреб у цьому конкретному товарі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Сутність грошей. Грошові реформи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок