Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Банкрутство підприємства та механізми визначення, шляхи подолання

Банкрутство підприємства та механізми визначення, шляхи подолання

Назва:
Банкрутство підприємства та механізми визначення, шляхи подолання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,04 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Банкрутство підприємства та механізми визначення, шляхи подолання


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – “Банкрутство підприємства та механізми визначення, шляхи подолання”.
Мета написання даної курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з сутністю процедури банкрутства, передумовами банкрутства та заходами щодо запобігання кризовим ситуаціям; стадіями процедури банкрутства та можливими наслідками у разі визнання підприємства банкрутом.
Завдання полягає в аналізі нормативної бази, спеціалізованої літератури, періодичних видань тощо, з метою об’єктивного аналізу досліджуємого питання.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що нестабільність в економіці країни,  криза неплатежів і як наслідок існування колосальної взаємозаборгованості, політична нестабільність в суспільстві, недосконалість законодавства в галузі господарського права та податкової політики, сповільнення розвитку науки і техніки та неефективний фінансовий менеджмент слугують причиною існування в країні стійкої тенденції до збільшення кількості фінансово неспроможних підприємств і як наслідок: збільшення позовних заяв до арбітражних судів у зв’язку з банкрутствами підприємств. Втрати від збанкрутілих підприємств відчувають на собі не тільки контрагенти, а також і держава. Зростання кількості банкрутів в країні призводить до ще більшого поглиблення економічної кризи. Виходячи з впливу механізму банкрутства на економіку країни в цілому особлива увага повинна приділятися ретельному дослідженню причин банкрутства, методам його запобігання та регулюванню процедури банкрутства.
В роботі досліджуються наступні питання: поняття, сутність та причини банкрутства; аналіз фінансового стану підприємства як засіб оцінки ймовірності банкрутства; процедура відновлення платоспроможності підприємства або визнання його банкрутом тощо.
1. Поняття та сутність банкрутства
1.1 Поняття банкрутства підприємства
Інститут неплатоспроможності почав розвиватися в середні століття, перш за все, як інститут торгового права. Суб’єктами законодавства про неплатоспроможність були фізичні особи, які займалися торгівлею. Коли на зміну індивідуальним підприємцям прийшли об’єднання громадян - торгові організації, дії законодавства про банкрутство стали розповсюджуватися й на них. На сучасному етапі розвитку суспільства так чи інакше в умовах ринкових відносин виникають ситуації, коли деякі суб’єкти господарювання не здатні виконати взяті на себе зобов’язання, як правило, грошового характеру. Для вирішення проблем, пов’язаних з неплатоспроможністю суб’єктів господарської діяльності існує інститут банкрутства.[10]
Як свідчить світова практика, банкрутство - неминуче явище будь-якого сучасного ринку, який використовує неспроможність у якості ринкового інструменту перерозподілу капіталу та відбиває об’єктивні процеси структурної перебудови економіки. Таке призначення банкрутства визначене самою суттю підприємництва, яке завжди пов’язане з невизначеністю досягнення його кінцевих результатів, а відповідно й з ризиком втрат. Джерелом цієї невизначеності являються всі стадії відтворювання - від закупівлі й доставки сировини, матеріалів і комплектуючих виробів до виробництва і продажу готових товарів.
Згідно з Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992р. під банкрутством мається на увазі  визнана арбітражним судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
На практиці можна відмітити наявність різних понять та визначень банкрутства, якими оперують спеціалісти. Так, юрист буде посилатися на Закон про банкрутство, відповідно до якого факт банкрутства повинен бути визнаний арбітражним судом з дотриманням всіх встановлених правил та процедур; банківський службовець відмітить момент припинення платежів та занесення розрахункових документів фірми в відповідну картотеку банку; економіст спробує розглянути банкрутство як процес, в якому юрист і банкір зафіксували лише окремі ознаки або факти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Банкрутство підприємства та механізми визначення, шляхи подолання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок