Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Міжнародна торгівля в сучасних умовах

Міжнародна торгівля в сучасних умовах

Назва:
Міжнародна торгівля в сучасних умовах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Міжнародна торгівля в сучасних умовах


ПЛАН


ВСТУП
Однією з відмінних рис функціонування світового господарства другої половини XX століття є інтенсивний розвиток міжнародних економічних відносин. Відбувається розширення і поглиблення економічних відносин між країнами, групами країн, економічними угрупованнями, окремими фірмами й організаціями. Ці процеси виявляються в поглибленні міжнародного поділу праці, інтернаціоналізації господарського життя, збільшенні відкритості національних економік, їх взаємодоповненні, переплетенні і зближенні, розвитку і зміцненню регіональних міжнародних структур.
Міжнародна торгівля посідає особливе місце в склад-ній системі світогосподарських зв'язків. Хоча в сучасних умовах головною формою міжнародних економічних відносин є не вивіз товарів, а іноземне інвестування, все ж міжнародна торгівля за своїми масштабами й функціями в загальному комплексі МЕВ зберігає винятково важливе значення. Вона опосередковує прак-тично всі види міжнародного співробітництва, включаючи спільну виробничу діяльність різнонаціональних суб'єктів, міжнародний трансфер технологій і т. п.
Актуальність теми роботи. Україна все більше втягується в світові інтеграційні процеси, насамперед в сегменті торгівлі. Все більше суб’єктів господарської діяльності включаються в світові товарні потоки. Але історично склалося так, що більшість підприємств не мають досвіду міжнародних економічних (в тому Чилі і торговельних відносин). За таких умов вивчення особливостей міжнародної торгівлі є важливим і актуальним.
Метою роботи являється дослідження особливостей міжнародної торгівлі на сучасному етапі.
Для досягнення мети ставилися завдання.
Проаналізувати головні напрямки розвитку міжнародних торговельних відносин.
Проаналізувати динаміку, структуру та географічний розподіл основних торговельних потоків.
Здійснити аналіз можливих негативних наслідків включення Україну в світову торгівельну систему.
Об’єктом дослідження виступає процес формування світової торгівельної системи.
Предметом дослідження являються особливості та тенденції сучасного етапу розвитку міжнародних торгівельних відносин.


1. ФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ – ОСНОВНА РИСА СУЧАСНГО ЕТАПУ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
Економічний, соціально-політичний, культурний роз-питок людства в останній чверті XX ст. відбувається під знаком глобалізації. Її економічна складова пов'язана насамперед із дже-релами, факторами, формами господарського поступу. Йдеться про інвестиції й технології, робочу силу, інтелектуальні й фі-нансові ресурси, менеджмент і маркетинг та ін. Зростають між-народна торгівля та інвестиції, небачених досі масштабів досягла диверсифікація світових фінансових ринків та ринків робочої сили, відчутно підвищилася роль ТНК у світогосподарських про-цесах, загострилася глобальна конкуренція, з'явилися системи глобального стратегічного менеджменту.
Процес формування елементів глобальної торгівельної системи розви-вається одночасно в двох напрямках [10]. Перший з них пов'язаний зі збутом товарів і послуг на внутрішньому ринку в умовах, з одного боку, значного зростання масштабів виробництва, з іншого — відносного насичення потреб усередині країни саме на товари і послуги національного виробництва. На цій основі виникає пос-тійна потреба в пошуку зовнішніх ринків для реалізації валового продукту у вартісній та натурально-речовій формах.
Другий напрям дещо протилежний. Він передбачає широкий вихід на світовий ринок у зв'язку з відсутністю в національному господарстві всієї гами засобів і предметів праці, які б забезпечу-вали безперервність і розширення процесу виробництва. Йдеться про широку закупівлю на світовому ринку машин та устаткування, нових технологій, сировини, матеріалів, електроенергії, нафти, газу тощо [8]. Розширення нього каналу міжнародного економічного спілкування детермінується, з одного боку, неможливістю й еко-номічною недоцільністю виробництва в межах окремих країн усієї номенклатури, скажімо, продукції машинобудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Міжнародна торгівля в сучасних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок