Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Форми безготівкових розрахунків в Україні

Форми безготівкових розрахунків в Україні

Назва:
Форми безготівкових розрахунків в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
Форми безготівкових розрахунків в Україні


ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ БЕЗГОТІВКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
1.1 Розрахунки платіжними дорученнями
1.2 Розрахунки чеками
1.3 Розрахунки акредитивами
РОЗДІЛ 2 ОБЛІК БЕЗГОТІВКОВИХ ОПЕРАЦІЙ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1 Облік розрахунків платіжними дорученнями
2.2. Облік розрахунків чеками
2.3 Облік розрахунків акредитивами
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ ОПЕРАЦІЙ КБ ПО БЕЗГОТІВКОВИМ РОЗРАХУНКАМ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


Вступ
Надзвичайно важливе місце серед банківських операцій на сьогодні займає проведення комерційними банками розрахункового обслуговування клієнтів. Операції з коштами до запитання протікають в основному в безготівковій формі і полягають у забезпеченні руху грошових коштів на рахунках клієнтів банків згідно з їхніми дорученнями. Ці операції посідають особливе місце в банківській діяльності і відіграють важливу роль в забезпеченні успішного перебігу економічних процесів на мікро- та макрорівнях.
Розрахункове обслуговування клієнтів є однією з трьох базових операцій банків, які конституюють їх як особливі фінансові установи, що називаються банками. Тому ці операції тісно пов'язані з усіма іншими банківськими операціями.
Для клієнтів банків безготівкові розрахункові операції забезпечують одержання грошового еквівалента за реалізовану продукцію чи послуги, оплату необхідних для виробництва матеріальних ресурсів, виплату заробітної плати працівникам, оплату зобов'язань перед бюджетом та позабюджетними фондами, накопичення та використання заощаджень тощо. Тому чим швидше та надійніше банки здійснюють розрахункове обслуговування своїх клієнтів, тим кращі умови створюються в останніх для відтворювального процесу, зміцнення платіжної дисципліни, оздоровлення фінансового стану, а в кінцевому підсумку - для підвищення життєвого рівня населення.
Безготівкові розрахункові операції банків забезпечують переважну частину потоків сукупного грошового обороту. Будь-які перебої в розрахунково-касових операціях неминуче призводять до гальмування грошових потоків та розбалансування грошового обороту, що негативно впливає на стан економіки в цілому, на розвиток виробництва товарів та послуг.
Отже, вищенаведене визначає актуальність обраної для написання теми роботи.
Метою роботи є дослідження економічної сутності безготівкових розрахунків, особливостей банківських операцій за безготівковими розрахунками та на прикладі конкретного комерційного банку – розгляд особливостей обліку, контролю та безготівкових операцій у комерційних банках.
Об'єктом дослідження роботи є Київський філіал Акціонерного банку "Полікомбанк" (далі - КФ АБ "Полікомбанк"; КФ; Філіал).
Предметом дослідження роботи є сукупність теоретичних і практичних питань, пов'язаних з організацією та методологією бухгалтерського обліку та економічного аналізу операцій банку.
Інформаційною базою роботи є фінансова і статистична звітність КФ АБ "Полікомбанк" за 1998 - 2001 рр., підручники та монографії українських і зарубіжних авторів з питань банківської справи.


РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ БЕЗГОТІВКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
1.1 Розрахунки платіжними дорученнями
Слід зазначити, що порядок організації системи безготівкових розрахунків в господарському обороті України, загальні принципи його організації визначені в Інструкції про безготівкові розрахунки в України в національній валюті (далі - Інструкція), що була затверджена Постановою Правління НБУ від 29 березня 2001 р. №135 відповідно до Закону України "Про Національний банк України" та з метою приведення нормативно-правових актів НБУ щодо порядку здійснення безготівкових розрахунків в установах банків у відповідність до законів України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та "Про банки і банківську діяльність" . Дана Інструкція запроваджена в дію після відповідно втрати чинності Інструкцією №7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України", затвердженої Постановою Правління НБУ від 2 серпня 1996 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Форми безготівкових розрахунків в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок