Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Структура оборотних коштів та її динаміка на підприємствах різних галузей економіки

Структура оборотних коштів та її динаміка на підприємствах різних галузей економіки

Назва:
Структура оборотних коштів та її динаміка на підприємствах різних галузей економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,48 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Структура оборотних коштів та її динаміка на підприємствах різних галузей економіки
курсова робота з економіки підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. У перехідний до ринку період найважливішими чинниками стабілізації економічної ситуації в Україні слід вважати як прискорення оборотності оборотних коштів, так і оптимізацію співвідношень між всіма їх структурними складовими. Актуальність вирішення цієї проблеми на сучасному етапі економічного розвитку зумовлена необхідністю та можливістю на основі підвищення ефективності використання оборотних коштів збільшувати ту їх частину, яка спрямовується на розширення виробництва в процесі його структурної перебудови.
Варто нагадати, що оборотні кошти це сума коштів, які підприємство авансує в оборотний капітал з метою забезпечення безперебійного виробництва продукції та отримання прибутку. Такі кошти використовуються для фінансування поточної виробничої діяльності підприємства (виробнича сфера), тобто для створення запасів сировини, матеріалів, палива, тари, інструментів, виробничого і побутового інвентарю, запасів незавершеного виробництва, запасів готової продукції на складах, а також продукції відвантаженої. Крім виробничої сфери оборотні кошти функціонують також у сфері обігу у вигляді коштів у розрахунках (дебіторська заборгованість), коштів, що знаходяться на рахунках в банках та в касах підприємств, а також у цінних паперах [35].
На відміну від основних засобів, які неодноразово беруть участь у процесі виробництва, оборотні засоби функціонують тільки в одному виробничому циклі та одразу і повністю переносять свою вартість на створений продукт. При цьому оборотні кошти підприємства поділяються на власні та запозичені (залучені). Саме власні оборотні кошти повинні бути основою і достатніми як мінімум для задоволення потреб підприємства у виробничих запасах, напівфабрикатах власного користування, залишках готової продукції, незавершеному виробництві, а також у засобах для витрат майбутніх періодів. Джерелом поповнення власних оборотних коштів має бути чистий прибуток як результат ефективної фінансової діяльності підприємства. За умови недостатніх обсягів власних оборотних коштів здійснюється залучення фінансових ресурсів на їх формування у вигляді кредитів банків, комерційних кредитів, державних кредитів тощо.
Підвищення ефективності використання оборотних коштів має позитивне значення як для окремих суб'єктів господарювання, так і для народного господарства в цілому. Фінансово-кредитна система країни для забезпечення умов сталого економічного зростання повинна стимулювати прискорення оборотності, створювати можливість відновлення обороту при тимчасовій відсутності у господарюючих суб'єктів власних оборотних коштів.
Слід зазначити, що ця проблема є надто актуальною, незважаючи на те, що протягом десятиліть були напрацьовані методи та заходи щодо її вирішення. Так, ще у 1933 р. введений показник оборотності оборотних коштів для оцінки ефективності діяльності підприємств, а у 1948 р. з цією метою була розроблена і використана на практиці система аналітичних показників. Розрахунок цих показників здійснювався як на плановий період, так і за звітністю. У 1983 р. директивно в систему планування був запроваджений показник оборотності оборотних коштів у днях, який з розвитком ринкових відносин залишився поза увагою підприємств і держави. Проте роль оборотних коштів для забезпечення безперебійної та стабільної виробничої, фінансової діяльності підприємства не лише залишається домінуючою, а й підвищується в умовах перехідного періоду в зв'язку з обмеженням наявності власних грошових коштів. Тому заслуговують на особливу увагу аналітичні дослідження, що стосуються забезпечення оборотними коштами підприємств. Це створить умови для відпрацювання заходів загальнодержавного значення для поліпшення їх кількісних та якісних характеристик.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади економіки підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Структура оборотних коштів та її динаміка на підприємствах різних галузей економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок