Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Соціально - економічні переваги акціонування державних підприємств в Україні

Соціально - економічні переваги акціонування державних підприємств в Україні

Назва:
Соціально - економічні переваги акціонування державних підприємств в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
Соціально - економічні переваги акціонування державних підприємств в Україні


План


Вступ
Актуальність теми даної курсової роботи визначається наступними положеннями.
По-перше, не залишається не поміченою необхiднiсть у реформуваннi вiдносин власностi на Українi в зв'язку з iї переходом до ринкової економiки. Тобто виникла потреба докорінної змiни вiдносин власностi. В одному ж i тому суспiльствi iснує багатоформеннiсть власностi; в кожнiй країнi iснує своя структура вiдносин власностi i це цiлком вiрно. В Українi потрiбно було створити такi форми i структуру власностi, якi б забезпечували ринковi умови господарювання на противагу, пануючiй ранiше в СРСР, адмiнiстративно - команднiй структурi, що основувалася на суцiльному одержавленнi власностi. Одним з способів роздержавлення власності стало створення великої кількості акціонерних товариств, власниками акцій яких стали в основному трудові колективи.
По-друге, така форма підприємств, як акціонерні товариства є порівняно новою, для України, через що у вітчизняного управлінського персоналу мало досвіду по ефективній організації діяльності підприємств в умовах ринку.
По-третє, багато акціонерних товариств демонструють збитковість на протязі ряду років, що вимагає додаткового вивчення специфіки діяльності підприємства в умовах вітчизняної економіки.
Метою даної роботи являється дослідження особливостей діяльності акціонерних товариств в умовах формування ринкових відносин в економіці України, а також аналіз виконання ними своїх соціально-економічних функцій.
Об’єктом дослідження в даній роботі являється діяльність підприємств.
Предметом дослідження являється діяльність підприємства акціонерного типу.
Для досягнення мети ставилися такі завдання:
Дослідити сутність акціонерної форми підприємства.
Проаналізувати особливості діяльності акціонерних товариств, які зумовлені особливостями створення їх в Україні та недостатнім розвитком ринкової інфраструктури, зокрема фондового ринку.
Провести дослідження ефективності роботи ВАТ “Аналітприлад” та розглянути основні шляхи поліпшення діяльності підприємства.
Інформаційну базу роботи становить бухгалтерсько-фінансова звітність підприємства, матеріали Державного комітету статистики України, праці провідних вітчизняних та закордонних фахівців.


РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ

1.1. Передумови виникнення акціонерних товариств
На певному етапі свого розвитку (19 століт-тя) суспільство зіткнулося з проблемою, суть якої полягала в тому, що індивідуальні капітали, якими б великими вони не були, виявилися недостатніми для організації великих підприємств, а саме: спорудження залізниць, будівництва велетенських фабрик і заводів, заснування великих банків тощо. В той же час дрібне будівництво, основане на індивідуальній приватній власності, задовольнити зростаючі потреби людей вже не могло. Окрім того, приватна індивідуальна власність, відокремлюючи безпосереднього товаровиробника від засобів виробництва, стає гальмом у розвитку продуктивних сил суспільства. Виникає об'єктивна необхідність у персоніфікації власності.
Щоб подолати цю суперечність (між зростаючими потребами суспільства й можливостями дрібного виробництва), необхідно було шукати таку форму організації суспільного виробництва, яка б, з одного боку, дала можливість об'єднати невеликі індивідуальні капітали в єдиний великий капітал, а з іншого, – зацікавити безпосередніх робітників і власників індивідуальних капіталів у ефективному функціонуванні підприємства, основаного на таких засадах. Такою формою організації виробництва й мобілізації капіталу стало акціонерне товариство.
Таким чином, основна причина виникнення акціонерних това-риств полягає в протиріччі між зростаючим обсягом виробницт-ва та обмеженими розмірами індивідуального капіталу. Поряд з цим слід зважити на постійну конкурентну боротьбу і суперечно-сті в класі капіталістів. З одного боку, точилася боротьба між різ-ними групами функціонуючих капіталістів-підприємців за пріо-ритетне отримання вигідних позичок у банках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Соціально - економічні переваги акціонування державних підприємств в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок