Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Власність: Суть шляхи плюралістичного становлення на Україні

Власність: Суть шляхи плюралістичного становлення на Україні

Назва:
Власність: Суть шляхи плюралістичного становлення на Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,44 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
Власність: Суть шляхи плюралістичного становлення на Україні


ЗМІСТ ст.
Вступ…………………………………………………………………….……….…4
1Суть власності ……………………………………………….………………......6
1.1Суть та структура власності…………………………………………….……6
1.2Інтелектуальна власність…….……………………………………….…...…11
2Суб’єкти та об’єкти власності ………………………………………………....14
3 Форми власності та їх еволюція…………………………………..……..…….18
4. Розвиток форм власності на Україні………………………………………….30
Висновок………………………………………………….……………………….44
Список використаної літератури…………………………………..…………….46


ВCТУП
Економічні відносини власності характеризують насамперед соціальну сторону суспільного виробництва, дозволяючи чітко відповісти на запитання, у чиїх інтересах воно здійснюється. Не менш важливим є і те, що власність визначають форми організації виробничої діяльності, характер управління виробництвом, розподіл його кінцевих результатів.
Відносини власності завжди були тим стрижнем у суспільстві, навколо якого формувалися і розвивалися всі інші суспільні відносини. Від форми власності багато в чому залежать не тільки явища господарського життя, але й суспільний устрій, державні інститути, соціальний і культурний аспекти.
Логіку та основний зміст даної проблеми можна розкрити й зрозуміти, чітко осмисливши матеріальні основи виникнення, існування та розвитку власності, її ключових форм. Зрозуміти економічний зміст власності можна тільки через аналіз усієї сукупності виробничих відносин даного суспільства. Ці відносини містять у собі, як відомо, відносини, що утворюються у виробництві, обміні, при розподілі та споживанні. Таким чином можна зробити висновок, що дослідження економічних відносин власності є дуже актуальним та заслуговує на розгляд у курсовій роботі.
Мета курсової роботи - розкрити поняття власності, її економічний та юридичний зміст, розкрити форми власності в економіці на Україні та форми і механізми роздержавлення та приватизації.
Об’єктом курсової роботи є власність та її структура.
Предметом дослідження курсової роботи є відносини власності.
Ціллю курсової роботи є вивчення власності та її економічної ролі. Для досягнення встановленої мети у роботі було вирішено наступні задачі:
- вивчено поняття та сутність власності як економічної категорії;
- проаналізовано правові відносини власності , суб’єкти та об’єкти власності;
- розглянуто форми власності;
- проведено аналіз трансформації форм власності в Україні;
-
проаналізовано процеси приватизації державного майна у Україні.
1.Суть власності
1.1 Суть та структура власності
Власність є однією з найбільш фундаментальних і основоположних економічних категорій. Разом з тим — це одна з найскладніших категорій, бо має в собі багато ознак, форм прояву і систем функціонування.
Людство протягом тисячоліть вивчає сутність власності, але і до цього часу проблема власності до кінця не вирішена. Причиною цього, вочевидь, є те, що власність є певним зліпком даної економічної системи суспільства. Як суспільство перебуває у певному русі, зазнає змін, існує в перехідних формах розвитку, так і власність змінює свої типи, форми і системи. Тому відносини безпосередніх власників умов виробництва з безпосередніми виробниками розкриває найбільш глибоку таємницю, приховану основу всього суспільного ладу.
Кожна історично визначена соціально-економічна епоха мала власність і свої погляди на неї. У найдавніші часи власність розглядалась як природне право володіння предметами природи чи продуктами праці. Це зрозуміло, бо людина, добуваючи предмети природи для свого існування, автоматично вступала у володіння ними, але тут ще не було економічно оформлених відносин власності. Вони з’являються пізніше, з виникненням економічного відособлення добування (виробництва) засобів існування та їх споживання. Тут починається привласнення, як суспільно-економічні відносини.
Розвиток людського суспільства і виникнення держави зумовили необхідність суспільного регулювання відносин привласнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Власність: Суть шляхи плюралістичного становлення на Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок