Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Практика формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів

Практика формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів

Назва:
Практика формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,64 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Практика формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми. Нині однією з найважливіших у фінансовій політиці України є проблема місцевих бюджетів. Невиконання місцевими органами влади планів відрахувань до державного бюджету створює загрозу як власне фінансовій стабілізації, так і проведенню структурних реформ. Нестабільність доходної бази місцевих бюджетів, відсутність ефективного механізму міжрегіонального перерозподілу державних доходів, значні відмінності в рівні економічного розвитку регіонів і умовах життя в них потенціальне ведуть до соціальних конфліктів і політичної нестабільності. Тягар проблем, які нагромадилися, негативно позначається на розвитку регіонів.
Прийняття Законів України "Про бюджетну систему України" і "Про місцеве самоврядування в Україні", затвердження у 1994 p. єдиних для всіх областей нормативів відрахувань від загальнодержавних податків, апробація різних варіантів розподілу загальнодержавних податків і зборів між державним та місцевими бюджетами не привели до створення зваженої системи формування доходів місцевих бюджетів.
У сучасних демократичних суспільствах децентралізація компетенцій щодо розв'язання державних завдань дозволяє досить гнучко пристосовувати надання суспільних благ і послуг до потреб як окремих громадян, так і жителів різних регіонів. Можливість кращого врахування уподобань та інтересів громадян є основним економічним аргументом на користь фінансової самостійності регіональних та місцевих органів влади. Аргументом "проти" слугує необхідність створити в країні більш-менш однаковий рівень забезпечення населення суспільними благами і послугами. Тому багаторівневі бюджетні системи завжди виступають результатом пошуку компромісу між самостійністю регіонів і необхідністю міжрегіонального вирівнювання умов життя, що дістає відображення в розподілі державних функцій між центральними і місцевими органами влади, компетенцій щодо питань формування податкового законодавства, а також прав в управлінні податками і одержанні конкретних податків до відповідних бюджетів.
При формуванні доходів місцевих бюджетів демократичних держав перевага може бути віддана або принципові бюджетної еквівалентності, або принципові національної солідарності.
Все сказане вище і зумовлює актуальність теми дослідження даної курсової роботи.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є податкове законодавство України, а також фінансові механізми оподаткування.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є практика формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає у вивченні інституту формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів в динаміці його розвитку в економіці України.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити теоретичні основи формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів;
здійснити аналіз стану формування місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів;
розкрити перспективи розвитку формування місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів в сучасних умовах.


Розділ 1. Теоретичні основи формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів
1.1. Особливості формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів в умовах незалежності України
Світовий досвід визначення ролі держави та її територіальних утворень у розподільчих процесах переконує, що державний і місцеві бюджети є одним із найдосконаліших інструментів регулювання соціально-економічних процесів. На сьогодні у більшості розвинутих країн світу через бюджет перерозподіляється до 50% ВВП. Проблемою лишається визначення оптимальних форм і методів такого перерозподілу, збалансування державних і територіальних інтересів у бюджет-ному процесі, їхнє фінансове забезпечення. На сучасному етапі для України – це одне з найважливіших завдань, підтвердженням чого є ратифікація нашою країною Європейської хартії про місцеве самоврядування у 1996 році [28, 55-57].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Практика формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податків і зборів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок