Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Маркетингові концепції

Маркетингові концепції

Назва:
Маркетингові концепції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,34 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Маркетингові концепції


Зміст


РОЗДІЛ 1. Теоретична частина
Зміст основних концепцій маркетингу
Концепція маркетингу – задум (підхід) щодо організації маркетингової діяльності, який базується на основній ідеї, ефективній маркетинговій стратегії та конкретному інструментарії досягнення визначених цілей.
Виробнича концепція (1860-1920 рр.) – визначальним фактором орієнтації фірми в ринковому просторі виступає виробництво і виходить з того, що споживачі віддадуть перевагу дешевим і доступним для придбання товарам. Висока ефективність виробництва дає змогу підтримувати низькі витрати і таким чином забезпечувати низькі ціни.
Товарна концепція (1920 – 1930 рр.) – на пріоритетне місце ставить товар і виходить з того, що споживачі віддадуть перевагу товару з найкращими властивостями. Діяльність підприємства зорієнтована на його постійне вдосконалення та розробку достатньої кількості модифікацій товару.
Збутова концепція (1930 – середина 50-х рр.) – виходить з того, що споживач не купуватиме товар фірми у достатній кількості, якщо фірма не докладе значних зусиль щодо просування товару та його збуту ( реклама, переконливі методи продажу, знижки).
Традиційна маркетингова концепція ( середина 50-х – 1980 рр.) – за орієнтири фірми обирають потреби споживачів, які слід задовольнити краще або ефективніше, ніж це роблять конкуренти.
Концепція соціально-етичного маркетингу ( 1980 – 1995 рр.) – виходить з того, що фірма має задовольнити потреби споживачів краще за конкурента з одночасним поліпшенням життєвого рівня усього суспільства.
Концепція маркетингу стосунків ( з 1995 р.) – передбачає спрямованість маркетингової діяльності фірми на встановлення довгострокових конструктивних, привілейованих стосунків з потенційними клієнтами.
Показники якості продукції
Якість товару – це сукупність властивостей і характеристик товару ( послуги), які дають можливість задовольнити певну потребу. До показників, що характеризують якість товару відносять:
Функціональні характеристики, які визначають функції та сферу використання товару (продуктивність, конструктивні та інші особливості продукції);
Показники надійності (безвідмовність функціонування протягом визначеного часу, довговічність, ремонтопридатність, можливість зберігання);
Показники технологічності (ресурсомісткість) – ступінь споживання паливно-енергетичних, матеріальних ресурсів, технологічна раціональність, новизна конструктивних елементів;
Показники безпеки – свідчать про безпеку та нешкідливість споживання товару;
Ергономічні – моделювання зовнішнього вигляду та форми продукції (дизайн, колір);
Нормативні – регламентуються нормами та стандартами;
Екологічні – відповідають вимогам захисту довкілля.
Модифікація ринку на стадії зрілості товару
Темпи росту збуту етапі зрілості уповільнюються. Фірма має докласти значних зусиль для стабілізації попиту на свою продукцію. Маркетингова цільна цьому етапі: максимізація прибутку і стабілізація частки ринку, а стратегія, яка відповідає етапу зрілості має назву «Захист».
Продовження життєвого циклу товару можна досягти трьома засобами:
Розширення ринку шляхом залучення нових споживачів, виходу на нові територіальні ринки або нових застосувань товару;
Модифікація товару;
Репозиціювання марки з метою привернути увагу нових сегментів споживачів;
Пошук нових сфер використання товару.
Це завдання реалізується через систему маркетингових заходів:
Зниження цін, диференціацію товару, основним засобом якої є на цьому етапі паралельно з підвищенням якості товару стає сервісна диференціація;
Просування з метою збільшення прихильності інтенсивних споживачів;
Реклама при цьому наголошує на перевагах особливості марки.
Етапи планування нової продукції
Розробка нового товару складається з восьми етапів:
1. Генерація ідей – можуть бути використані різні джерела (зовнішні – покупці, конкуренти, посередники; внутрішні – сама фірма).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Маркетингові концепції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок