Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Спосіб виробництва: суть, структура, чинники формування і особливості функціонування.

Спосіб виробництва: суть, структура, чинники формування і особливості функціонування.

Назва:
Спосіб виробництва: суть, структура, чинники формування і особливості функціонування.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Спосіб виробництва: суть, структура, чинники формування і особливості функціонування.


План
Вступ
1. Спосіб виробництва:
Суть способу виробництва
Характеристика товарного виробництва
Причини виникнення товарного виробництва
2. Товар, його властивості. Суспільне виробництво та його роль в житті суспільства.
Виробництво як процес суспільної праці.
Результативність виробництва.
Структура суспільного виробництва.
3. Ефективність суспільної праці та розширення джерел багатства суспільства.
Висновок


Вступ
Економічні відносини є базисом суспільства, на якому грунтуються надбудовчі відносини -- соціальні, правові, політичні, національні, культурні, моральні, психологічні тощо.
Розвиток економічних відносин визначає еволюцію надбудовчих відносин або їхніх окремих елементів (політичні, правові), які, в свою чергу, чинять зворотний вплив на економічні відносини. Взаємодія і взаємний вплив базису і надбудови на різних етапах розвитку суспільства змінюються. Надбудова може відігравати першочергову роль у перетворенні базису. Наприклад, для реформування в Україні адміністративно-командної економіки потрібно змінити відносини власності. Зробити це можна передусім через зміну правових норм та політичної системи.
Отже, результатом виробництва, що є взаємодією людини і природи, з одного боку, і економічних відносин між людьми -- і іншого, є продукт, тобто -- матеріальне благо
Виробнимцтво — процес створення і необхідних для існування і розвитку . Створюючи певні блага люди вступають у зв’язки і взаємодію – виробничі відносини. Тому виробництво є завжди суспільним.
Процес виробництва за своєю структурою складається з 4-х фаз:
· власне виробництво
o
o
o
· розподіл
· обмін
· споживання
Замсоби виробнимцтва — сукупність та , які використовуються людьми в процесі матеріальних благ і послуг.
Замсоби прамці — речі або їх комплекс, за допомогою яких виробляє , тобто це і , і , і , і тощо.
Предмемти прамці — речі, на які спрямована і з метою створення життєвих благ, тобто йдеться про речовину природи, , напівфабрикати.
Знарямддя прамці — поняття , яке означає «усі речі, за допомогою яких діє на предмет своєї й перетворює його».
Знаряддя праці включають в себе й (знаряддя ), а також й , яка використовуються для виробничих цілей та для інфраструктури на зразок , комунікаційних мереж тощо.
Знаряддя праці один з трьох основних факторів виробничого процесу. Інші два фактори — людська праця й предмет праці ().
В деяких формулюваннях знаряддя праці й людська праця (сюди входить як процес праці, так і вміння та знання) утворюють суспільства, інші формулювання визначають продуктивні сили вужче — як поєднання знарядь виробництва й робітників, що з ними працюють.
1. Спосіб виробництва.
Суспільне Виробництво поділяється на два взаємопов'язані підрозділи: і . Єдність продуктивних сил і виробничих відносин становить спосіб виробництва, який визначає характер даного суспільного ладу.
Відносини виробництва зумовлюють і відповідні їм відносини розподілу, обміну й споживання (особистого й виробничого). Визначальним у цьому процесі є Виробництво. Воно розвивається за об'єктивними , головними серед яких є основний економічний закон, властивий кожному способові Виробництва. Зміни В. починаються зі змін продуктивних сил і насамперед — . Перехід від одного способу виробництва до іншого, вищого, зумовлюється діянням закону відповідності виробничих відносин характерові продуктивних сил.
Товамрне виробнимцтво — , в якому продукти призначаються не для власного , а для обміну через шляхом -. Дві обов'язкові передумови необхідні для виникнення і функціонування товарного виробництва:
1)Наявність суспільного поділу праці.
2)Економічне відокремлення виробників.
Характеристика товарного виробництва.
Осмислення сучасних економічних проблем через призму світового досвіду становлення, розвитку товарного виробництва і ринкових відносин має суттєве значення для теорії і практики ринкової трансформації економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Спосіб виробництва: суть, структура, чинники формування і особливості функціонування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок