Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Зовнішня торгівля і зовнішньоторгівельна політика України.

Зовнішня торгівля і зовнішньоторгівельна політика України.

Назва:
Зовнішня торгівля і зовнішньоторгівельна політика України.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,45 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота
Зовнішня торгівля і зовнішньоторгівельна політика України.


ПЛАН
Вступ
1.Інтеграція України в сучасну міжнародну економічну систему. 4-11
1.1.Об’єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну міжнародну економічну систему. 4- 6
1.2.Внутрішньоекономічні і зовнішньоекономічні чинники включення України у міжнародну економічну систему. 6- 8
1.3.Стратегічні напрями інтернаціоналізації української економіки. 9-11
2.Формування зовнішньої економіки України. 12-25
2.1.Характеристика експортного потенціалу України. Побудова експортоорієнтованої економіки. 12-17
2.2.Розвиток зовнішньоекономічних зв’язків на етапі трансформування економіки України у ринкову. 17-21
2.3.Система регулювання зовнішньої торгівлі України. 21-25
3.Роль і місце України в міжнародній торгівлі. 26-35
3.1.Концептуальні основи зовнішньоекономічної стратегії. 26-30
3.2.Стан, проблеми і перспективи розвитку зовнішньої торгівлі України. 30-32
3.3.Лібералізація зовнішньої торгівлі. Заходи й інструменти політики обмеженого протекціонізму. 32-35
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
 


ВСТУП
Процес трансформації України із соціалістичної економіки у ринкову дає поштовх розвитку процесу її інтеграції у систему світового господарства. Але, у свою чергу, докорінна перебудова України зумовила економічну кризу, в результаті чого, перед Україною та її реформами виникло багато питань, які можна звести до двох головних:
визначення понять міжнародної економіки та основних тенденцій її функціонування;
як створити оптимальну ринкову економіку, щоб увійти у систему світового господарства.
З іншого боку, прийняття Україною участі у міжнародному поділі праці може сприяти вирішенню багатьох внутрішніх проблем економічного характеру, підвищення конкурентоспроможності продукції за рахунок активного використання ресурсів.
Тому, враховуючи усі зазначені умови, я вважаю, що перед тим, як вийти на зовнішні ринки збуту, підприємці (українські) повинні вивчити зовнішньоторгівельну політику провідних зарубіжних країн та нормативно-правову базу, що регулює зовнішньоекономічні відносини в Україні.
Оскільки насьогодні питання зовнішньої торгівлі України є досить актуальним, то для своєї курсової роботи я обрала тему, що має назву «Зовнішня торгівля і зовнішньоторгівельна політика України».
1.ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ В СУЧАСНУ МІЖНАРОДНУ ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ
1.1.Об’єктивна необхідність та умови інтеграції України в сучасну міжнародну економічну систему
Україна, як і інші суверенні держави, що утворились після розпаду СРСР, виявилась недостатньо включеною в міжнародний поділ праці, а це не відповідає її національним інтересам, адже тим самим її виштовхують на узбіччя світового економічного прогресу. Про це свідчить, зокрема, той факт, що частка експорту в загальному обсязі виробництва України ще до проголошення суверенітету була досить незначною у порівнянні із середньосвітовим показником.
Досягнення економічного та соціального відродження України значною мірою пов’язане з інтеграцією її в міжнародну економічну систему, активною і зростаючою участю не лише в регіональному, а й в міжнародному поділі праці, ефективному використанні його переваг і вигод.
Отже, можливості тієї чи іншої країни щодо включення у світовий економічний простір та міжнародну економічну систему визначаються показником відкритості її економіки.
Існують різні експертні оцінки відкритості української економіки. Так, за рейтингом “Heritage Foundation” і “Wallstreet journal” із 161 країни Україні відведена 124 позиція, а експерти Світового банку оцінювали економіку України як «закриту».
Разом з тим, можлива й інша оцінка. Якщо брати такі кількісні показники, як співвідношення обсягів експортно-імпортної діяльності та ВВП, то Україна демонструє досить високий рівень відкритості економіки-104% (Польща-53%, Угорщина-67%, Росія-44%).
Але ця відкритість відбиває не зростаючу конкурентоспроможність українських товарів, а законсервовані структурні диспропорції (непомірну залежність від імпорту енергоносіїв та вимушений експорт низькотехнологічної металургійної продукції, виробництво якої поглинає значну частку «критичного» імпорту).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Зовнішня торгівля і зовнішньоторгівельна політика України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок