Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Оподаткування та податкова політика

Оподаткування та податкова політика

Назва:
Оподаткування та податкова політика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,53 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Завдання для курсової роботи:
1 Суть, функції та основні принципи оподаткування і податкової політики
2 Основні види податків держави. Податкове законодавство
3 Податкова система та податкова політика на Україні


Зміст
Вступ.......................................................................................................................... 3
1 Суть, функції та основні принципи оподаткування і податкової політики..... 5
2 Основні види податків держави. Податкове законодавство............................ 16
3 Податкова система та податкова політика на Україні..................................... 32
Висновки.................................................................................................................. 42
Перелік використаної літератури.......................................................................... 44
Вступ
Податки дуже складна і надзвичайно впливова на всі економічні явища та процеси фінансова категорія. Це – обов’язковий елемент економічної системи держави незалежно від того, яку модель економічного розвитку вона вибирає, які політичні сили перебувають при владі. Відсутність податків паралізує фінансову систему держави в цілому, робить її недієздатною і в кінцевому підсумку – позбавленою будь-якого сенсу.
Кожна країна іде різними економічними шляхами (передусім рин-ковим або командно-адміністративним), має свої особливості у роз-витку економіки, в динаміці розвитку економічних процесів, що впливає і на розвиток окремих складових загальної економічної сис-теми, а також на податкову систему держави, яка належить до фінан-сової системи і повинна постійно пристосовуватись до змін у суспіль-стві.
У розвинених країнах світу податкові збори становлять від 25 до 50 % загального валового внутрішнього продукту країни. Більшу питому вагу податкові платежі мають у країнах із коман-дно-адміністративним шляхом розвитку економіки (Швеції, Данії, Бельгії, Нідерландах, Фінляндії).
Історія цивілізації свідчить, що в різні періоди розвитку суспільства вводилися різноманітні податки: на землю, майно, прибуток, цінні папери, спадщину та дарування, додану вартість, заробітню плату, акцизи, збори і відрахування, на автомобілі, коней, собак, продуктивну худобу та птицю, бджіл, подушні податки і податки на неодружених чоловіків, податки на бороду, вікна, двері тощо.
Податки мають досить високу питому вагу в дохідній частині бюджету держави, тому що вони є основним джерелом його наповнення. В усіх країнах світу витрати держави плануються виходячи з дохідної частини, тобто з кількості зібраних податків. Якщо при плануванні з'являється дефіцит бюджету, уряд при вве-денні нових податків, обов'язкових зборів та платежів повинен пе-редбачати можливі негативні наслідки насамперед для населення і підприємців.
Податки мають суспільний зміст і матеріальну основу. Суспільний зміст податків виявляється в перерозподілі національного доходу, у тому, що вони є частиною єдиного процесу відтворення, специфічною формою виробничих відносин. Матеріальною основою податків є гро-шові кошти, мобілізовані державою у платників податків.
Сплата податків і податкових платежів пов'язана з перерозподілом новоствореної вартості. Таким чином, вони є частиною єдиного проце-су відтворення, специфічною формою виробничих відносин. Реалізація цих відносин здійснюється через функції, які виконують податки.
Податок — це плата суспільства за виконання державою її функцій, це відрахування частини вартості валового внутрішнього продукту на загальносуспільні потреби, без задоволення яких сучасне суспільство існувати не може.
Мета курсової роботи полягає у тому, що на підставі нормативних законодавчих документів, які стосуються податків, оподаткування і функцій податків, вона повинна висвітлити принципи оподаткування, суть податкової політики та податкової системи України, а також виділити основні види та функції податків.
Об’єктом дослідження є податки, податкова система, податкова політика та податкове законодавство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Оподаткування та податкова політика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок