Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Акціонерні товариства

Акціонерні товариства

Назва:
Акціонерні товариства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗМІСТ
Вступ 4
1 Сутність акціонерних товариств та особливості їх фінансової
діяльності 6
1.1 Поняття та ознаки акціонерного товариства 6
1.2 Види акціонерних товариств та порядок їх створення 8
1.3 Майно акціонерного товариства 14
1.4 Управління акціонерним товариством 18
2 Особливості створення та фінансової діяльності товариства
з обмеженою відповідальністю 21
2.1. Походження й історія розвитку товариства з обмеженою
відповідальністю 21
2.2 Сутність та порядок створення товариства з обмеженою
відповідальністю 25
2.3 Аудиторська перевірка і реорганізація товариства 29
Висновки 31
Перелік літератури 33


ВСТУП
Уже кілька років в українському праві відбувається істотне реформування всіх його основних галузей, що, безсумнівно, викликано стратегічним курсом економічної і соціальної політики. Реформування ключових галузей права торкнулося усі без винятку його основні інститути. Досить швидко вченими-юристами були розроблені і запропоновані нові правові концепції для рішення питань законодавчого характеру, що поступово легалізуються законодавчою владою.
Акціонерні товариства, як різновид господарських товариств, являються на сьогоднішній день одними із тих стрижнів, на яких будується національна економіка. В Україні питання створення, функціонування і діяльності акціонерних товариств регламентовані господарським кодексом України. Цивільним кодексом України, Законами України «Про господарські товариства», «Про цінні папери та фондову біржу», та іншими. Все це свідчить про досить велику увагу, яку приділяє держава розвитку акціонерних товариств в Україні.
Одним з найпоширеніших видів господарських товариств в економічній сфері України є товариства з обмеженою відповідальністю.
Відповідно до ст. 50 Закону України "Про господарські товариства" товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.
Називаючи цей вид товариства "товариством з обмеженою відповідальністю", законодавець не має на увазі обмеження відповідальності товариства як суб'єкта господарського права (юридичної особи) якимись певними розмірами майна або грошових коштів (наприклад, лише розміром статутного фонду). Насправді йдеться про обмеження відповідальності учасників товариства, які несуть її ризик у межах своїх вкладів до статутного фонду.
Метою даної курсової роботи є детальне вивчення особливостей функціонування акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю, їх сутність та основи фінансової діяльності.
Основними завданнями роботи є:
1) Визначити сутність, поняття та ознаки акціонерного товариства та товариства з обмеженою відповідальністю;
2) Розглянути види акціонерних товариств та порядок їх створення;
3) З’ясувати особливості управління акціонерним товариством та товариством з обмеженою відповідальністю;
4) Розглянути походження та історію розвитку товариства з обмеженою відповідальністю
Предметом дослідження курсової роботи є акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю, а об’єктом – особливості їх функціонування.
Отже, дана тема є досить актуальною і потребує детального вивчення.


1 СУТНІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Поняття та ознаки акціонерного товариства
Відповідно до визначення, яке пропонує нам економічний словник -довідник, акціонерне товариство - це основна форма організації великих та частини середніх підприємств, капітал яких формується шляхом продажу акцій та інших цінних паперів.
Згідно до ст. 152 Господарського кодексу України , акціонерним визнається товариство, уставний капітал якого розділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості.
З визначення випливають особливості акціонерного товариства, які обумовлюють специфіку його юридичного статусу:
воно є господарською організацією корпоративного типу, різновидом господарського товариства;
належить до товариств – об’єднань капіталів, у яких майнові елементи домінують над особистими (для участі в акціонерному товаристві досить зробити майновий внесок – оплатити акцію, а персональна участь – трудова, в управлінні справами товариства – зазвичай є необов’язковою);
статутний фонд акціонерного товариства має акціонерну природу, формується шляхом емісії та продажу акцій фізичним та/або юридичним особам;
має публічний статус емітента цінних паперів (акцій, облігацій), воно є юридичною особою, яка від свого імені випускає акції і зобов’язується своєчасно виконувати обов'язки, що випливають з умов їх випуску;
фізичні та юридичні особи, які придбали акції акціонерних товариств, набувають статусу акціонерів, права і обов’язки яких визначаються законом;
особливою ознакою акціонерного товариства є обмеження відповідальності акціонерів: вони відповідають за зобов’язаннями товариства тільки в межах належних їм акцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Акціонерні товариства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок