Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Економічна система та її основні структурні елементи

Економічна система та її основні структурні елементи

Назва:
Економічна система та її основні структурні елементи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
Економічна система та її основні структурні елементи


ПЛАН


ВСТУП
Ефективність функціонування національної економіки — задоволення поточних потреб суспільства, нагромадження національного ба-гатства і стан довкілля — вирішальною мірою залежить від типу економічної системи.
Актуальність теми. Будь-яке суспільство, незалежно від того, на якій ступіні цивілізації воно знаходиться, завжди зіштовхується з трьома основними і взаємозалежними проблемами:
1. Що повинно вироблятися, тобто які з взаємно виключаюючі один одного товари і послуги повинні бути зроблені й у якій кількості?
2. Як будуть вироблятися товари, ким, за допомогою яких ресурсів і якою технологією, на яких типах підприємств?
3. Для кого призначаються зроблені товари, у яких пропорціях будуть розподілятися між людьми, родинами, хто буде мати з них користь?
Оскільки кількість створюваних товарів і послуг обмежено, то виникає проблема їхнього розподілу. Рішення цієї проблеми визначає мети суспільства, стимули його розвитку.
Ці три питання є основними і загальними для всіх економічних систем, для всіх господарств, тим більше вони є актуальними для України, адже сьогоднішньому етапі, коли відбувається перехід від “старої”, командно-адміністративної системи необхідно визначитися з основини напрямками розбудови економічної системи країни. Тому вивчення сутності і особливостей економічних систем є дуже актуальним.
Метою роботи є дослідження сутності економічної системи, її, структури та ролі власності в економічній системі.
Завдання, які ставилися в роботі наступні:
Дослідити сутність та структуру економічної системи;
Проаналізувати роль власності в економічній системі;
Розглянути особливості економічних систем різних типів.


1. Економічна система, як категорія політичної економіки
1.1. Сутність економічної системи суспільства і її структура
В основі розвитку людського суспільства лежить виробництво матеріальних і духовних благ, інших цінностей, цілісна сукупність яких забезпечує умови життєдіяльності людини. Будь-яке суспільство, особливо високорозвинуте сучасне, являє собою соціальну систему. Соціальна система - це складноорганізована впорядкована цілісність, що включає окремих індивідів та соціальні спільноти які об'єднані різноманітними зв'язками і взаємовідносинами, специфічними за своєю природою [5, 6].
Важливою підсистемою суспільства, основою соціальної системи є економічна система. В ході виробництва, розподілу, обміну та споживання благ між учасниками цих процесів складаються і постійно вдосконалюються різноманітні за своїм змістом економічні відносини. Останнє виявляється через економічну поведінку суб'єктів господарювання.
Конкретна історична сукупність економічних відносин, що відповідає системі продуктивних сил і взаємодіє з нею, розвивається на основі дії як об'єктивних економічних законів, так і суб'єктивних факторів, визначає сутність економічної системи суспільства [13].
Отже, економічна система - це сфера функціонування продуктивних сил і економічних відносин, взаємодія яких характеризує сукупність організаційних форм та видів господарської діяльності.
Структурні ланки, що утворюють різноманітні економічні системи, за своїм змістом неоднорідні. Вони поєднують у собі загальні та специфічні, основні та похідні, нові, що народжуються, та відмираючі старі, перехідні та проміжні економічні форми, кожна з яких функціонує на основі спільної для всієї системи і разом з тим власної логіки розвитку. В сучасних економічних умовах структурні елементи системи характеризуються динамізмом, мінливістю, суперечністю розвитку. Цим визначається необхідність структурної диференціації складових ланок економічної системи суспільства, без якої неможливо пізнати об'єктивні закони та принципи її функціонування.
Економічна система являє собою фактично системну організацію природи і суспільства. Кожне явище в природі і суспільстві зв'язано з іншими явищами і взаємодіє з ними. Досить тісні зв'язки і міцна стійка взаємодія між визначеним колом явищ приводить до утворення відповідних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Економічна система та її основні структурні елементи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок