Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Плата за землю

Плата за землю

Назва:
Плата за землю
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,92 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Плата за землю
курсова робота з фінансів підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Україна, як і більшість інших країн величезного євразійського регіону, на переломному етапі кінця XX століття опинилася в складній ситуації, а точніше – у гострому кризовому стані, який завершився економічним та політичним розвалом тоталітарної системи. Подолання наслідків економічної кризи – це перехід країни у стадію сталого економічного розвитку на ринковій основі.
Характеризуючи нинішній економічний стан України, слід зазначити, що нові інститути та механізми господарської діяльності, властиві ринковій системі, ще не набрали належної сили. Тому подолання економічної кризи потребує виваженого поєднання реформ на макро- та мікрорівнях, стимулювання економічної активності, зокрема за допомогою податкової політики.
Податкова політика є найбільш ефективним інструментом державного регулювання соціальних та економічних процесів, інвестиційної стратегії, зовнішньоекономічної діяльності, структурних змін у виробництві, прискореного розвитку пріоритетних галузей. Це політика держави у сфері оподаткування, яка передбачає маніпулювання податками для досягнення певних цілей – збільшення обсягу виробництва та зайнятості або зниження рівня інфляції. Податкова політика передбачає:
встановлення і зміни податкової системи;
визначення податкових ставок;
надання податкових пільг;
визначення механізму обчислення і зарахування податків до бюджету.
За допомогою певної податкової політики можна регулювати такі соціально-економічні процеси, як обсяг виробництва, зайнятість, інвестиції, розвиток науки і техніки, структурні зміни, ціни, зовнішньоекономічні зв'язки, рівень життя населення, рівень споживання певних товарів тощо.
Усі публікації, присвячені податкам, зазвичай обмежуються розглядом основних видів податків – таких, як податок на прибуток, акцизний збір, податок на додану вартість тощо. Однак ними не обмежуються обов'язкові платежі, які повинні сплачувати юридичні та фізичні особи при здійсненні підприємницької діяльності.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади фінансів підприємств.
Предмет дослідження – плата за землю: переваги і недоліки.
Метою курсової роботи є дослідження плати за землю, а також переваг і недоліків земельного оподаткування.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити теоретичні основи поземельного оподаткування в Україні;
охарактеризувати практику справляння податку за землю в Україні;
виявити переваги і недоліки земельного оподаткування в Україні.


Розділ 1. Теоретичні основи поземельного оподаткування в Україні
Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Земельні відносини – це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
Основним документом, що регулює земельні відносини в Україні є Земельний кодекс України. Набувши чинності 1 січня 2002, він установив приватну власність на землю та п'ятирічний мораторій на операції з купівлі та продажу земельних наділів. Лише з 2005 року дозволять торгові операції із сільськогосподарськими угіддями, але до 2010 року розмір ділянки, що належить одній людині, не повинен перевищувати 100 га. Крім того, передбачається 20-річний мораторій на продаж землі іноземцям.
Земельне законодавство України базується на таких принципах:
поєднання особливостей використання землі як територіального базису, природного ресурсу та основного засобу виробництва;
забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави;
невтручання держави в здійснення громадянами, юридичними особами та територіальними громадянами своїх прав щодо володіння, користування і розпорядження землею, крім випадків, передбачених законом;
забезпечення раціонального використання та охорони земель;
забезпечення гарантій прав на землю;
пріоритету вимог екологічної безпеки [15, 225].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Плата за землю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок