Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Іcторiя розвитку економiчних теорiй, та становлення рiзних наукових шкіл

Іcторiя розвитку економiчних теорiй, та становлення рiзних наукових шкіл

Назва:
Іcторiя розвитку економiчних теорiй, та становлення рiзних наукових шкіл
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,04 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
План.
Вступ.
1.Економiка стародавнього свiту
1.1. Економічна думка Середньовіччя.
1.2. Меркантилізм.
2.Розвиток економiчноi теорii в XVII-XIX ст
3.Основнi напрями еконоiчноi науки XX-початкуXXI ст.
3.1.Неокласичний напрям.
3.2.Кейнсiанство.
Висновки.
Використана лiтература.
Вступ.
Темою дослідження данноi курсової роботи, c icторiя розвитку економiчних теорiй , та становлення рiзних наукових шкіл. У процесi аналiзу буде розглянуто такi свiтовi економiчнi теорii: неокласична, монетарна, кейнсiанство,марксизм,розглянуто працi титанiв економiх дослiджень Адама Смiта, Давiда Рiкардо,Адама Маршала,Франсуа Кене. Iсторiя розвитку економiки – це icторiя розвитку cамого “cуcпiльства”.
Знати iсторiю дуже важливо, адже минуле тicно пов’язане з майбутнім, пояснюc його. Минуле - як грунт, майбутнc, наче дерево, що проростас з нього. Історичний екскурс у минуле економічної думки показує, що люди завжди прагнули теоретично усвідомити економічні умови свого існування, мотиви господарської діяльності, а відтак, розгадавши таємниці економічних процесів, спробувати управляти ними. Практичні потреби регулювання економічного життя й зумовили виникнення економічної теорії.
Ця тема, е дуже актуальною у наш час, адже з економiчними процесами ми “зiштовхуемося” повсякчасно .Кожна свiдома людина повина хоча б трiшки знати про рiзнi економiчнi думки на однi i тiж економiчнi процеси. Але не кожна економічна думка розвивається у систему поглядів і стає економічним ученням. Ні в рабовласницькому, ні у феодальному суспільстві ще не існувало стрункої системи економічних поглядів на економічні процеси. Вона складається поступово в процесі історичного розвитку суспільства.
Вивчаючи iсторiю розвитку рiзних економiчнх думок, ми тим самим дослiджуем стан економiки у рiзнi перiоди часу. Cаме анаiзуючи економiчнi процеси певного iсторичного перiоду, ми дiзнаемося про рiвень розвитку самого суспiльства.
Головною метою даноi курсовоi роботи е дослiдження еволюцii аналiзу рiзних економiчних процесiв , рiзних пояснень до одних i тих же процесiв, явищ, рiзними вченими.
У процесi дослiдження було використано книги з економiки наступних авторiв: Корнiйчук В.I. Iсторiя економiчноi думки; Татаренко Н.О., Поручник А.М.Iсторiя економiчних вчень; Мазаракi А.А. Економiчна теорiя та iн.
 
1.Економiчна думка Стародавнього свiту
Економічна думка стародавнього світу відображає риси соціально-економічного та політичного розвитку суспільства того часу. Деякі з них були суспільствами азіатського способу виробництва (стародавній Схід), а інші – античного способу виробництва (Греція, Рим). Відмінності між ними обумовили особливості їх економічної думки.
Одні з перших відомих нам пам’яток економічної думки можна віднести до літератури стародавнього Єгипту; в них знайшли своє відображення питання організації та управління державним господарством, а також уявлення стародавніх єгиптян про власність, рабство, товарно-грошові відносини.
Одним з найдавніших центрів людської цивілізації була Месопотамія (Дворіччя або Міжріччя). На відміну від стародавнього Єгипту в державах цього регіону порівняно швидко розвивалася приватна власність та товарно-грошові відносини. В результаті посилилося розшарування суспільства. Держава намагалася за допомогою господарства регулювати економічну діяльність населення та регламентувати приватно-правові відносини. Відомою пам’яткою економічної думки 18ст. до н.е. є знаки старовавилонського царя Хаммурапі. Основна мета цих законів – всебічне зміцнення економічної влади держави. Закони містять 282 статті, в числі яких є присвячені питанням охорони власності вавилонських громадян; питання оренди, найму, лихварства.[4;7]
Економічна думка Індії.
Економічна думка стародавньої Індії була обплутана релігійною оболонкою. При цьому економічні проблеми як такі соціально не досліджувалися. Вони розглядалися в давньоіндійській літературі у зв’язку зі спробами вирішення соціальних та політичних питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Іcторiя розвитку економiчних теорiй, та становлення рiзних наукових шкіл

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок