Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Приватизація промислового сектору в Україні: проблеми та можливі шляхи їх вирішення

Приватизація промислового сектору в Україні: проблеми та можливі шляхи їх вирішення

Назва:
Приватизація промислового сектору в Україні: проблеми та можливі шляхи їх вирішення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,71 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Курсова робота
на тему:
“Приватизація промислового сектору в Україні: проблеми та можливі шляхи їх вирішення”


Зміст
Анотація
Частина І. Приватизація в Україні: теоретичні засади
1.1 Огляд приватизаційних процесів в Україні
1.2 Приватизація в Україні й країнах Центральної та Східної Європи: порівняльний аналіз
1.3 Проблеми та недоліки приватизації в Україні
Частина ІІ. Пропозиції щодо удосконалення процесу приватизації в Україні
2.1 Проблеми трансформації відносин власності
2.2 Проблеми трансформації системи фінансування приватизованих підприємств
2.3 Проблеми реструктуризації підприємств
Висновки
Додатки
Анотація
Структурні зміни в постсоціалістичних економіках виявилися більш складними та тривалими ніж очікувалося. Масова приватизація в Україні створила тисячі приватних компаній в промисловому секторі. Однак, в багатьох випадках нова форма власності не поліпшила ефективності роботи приватизованих підприємств.
Приватизація чітко визначає права власності, запроваджує децентралізоване управління та пришвидшує формування ринку цінних паперів, тобто, створює необхідні умови для успішної реструктуризації підприємств та економіки вцілому. Однак, домінування внутрішньої форми власності на приватизованих підприємствах, нерозвиненість фондового ринку, високий ступінь ринкової концентрації, відсутність ринку управлінських здібностей та нестабільна законодавча база значно ускладнюють цей процес.
В результаті дослідження автори дійшли висновку, що для підвищення ефективності приватизованих підприємств необхідно змістити акценти в бік зовнішньої форми власності на приватизованих підприємствах та запровадити корпоративне управління. Оскільки внутрішні джерела фінансування приватизованих підприємств є явно недостатніми, то необхідно розвинути фінансовий сектор для забезпечення ефективного джерела зовнішнього фінансування. Конкретні пропозиції щодо цього питання а також щодо поліпшення законодавчої бази наведено в роботі.


Частина І. Приватизація в Україні: теоретичні засади
1.1 Огляд приватизаційних процесів в Україні
Україна розпочала приватизацію державного майна однією з останніх пост-соціалістичних країн, в 1992 році. До середини 1994 року приватизація відбувалась повільно, з частими перервами. Останнім часом приватизаційні процеси дещо прискорилися. На липень 1998 року близько 90% промислових підприємств України було приватизовано. При цьому з 45000 малих підприємств було приватизовано 96%, з 18000 середніх та великих підприємств – 73%.
Таким чином, бачимо, що приватизація в Україні, по суті, увійшла у свою завершальну стадію. Тим не менше, українські економісти (й науковці, й практики) досі не дійшли згоди щодо того, якою має бути приватизація, як її здійснювати, яких наслідків очікувати у найближчому майбутньому. Автори наголошують на важливості дискусій про найкращий варіант приватизації для України, адже приватизаційні процеси будуть тривати ще кілька десятків років, - продаватимуться паї держави у підприємствах, перейдуть у приватну власність деякі державні монополії тощо; цінність подібних дискусій може вимірюватися десятками мільярдів доларів.
Проте, варто наголосити, що фактор часу також має неабияке значення для української приватизації. По-перше, повільний поступ реформ може відвернути увагу зовнішніх інвесторів від України й спричинити відтік внутрішніх ресурсів, як капітальних, так і трудових. По-друге, згідно з програмою приватизації ряд підприємств має бути приватизовано протягом декількох найближчих років і, очевидно, варто приватизувати їх так, щоб не виникало проблем ні у держави, ані у власників.
З огляду на вищесказане, автори пропонують не вдаватися до альтернативної історії з сценаріями на кштаёлт націоналізації підприємств та повторної їх приватизації за новими принципами, а спробувати діяти виходячи з даної ситуації. По-перше, це збереже час; по-друге, не будуть знехтувані права сучасних власників; по-третє, не буде зайвих підстав обвинуватити Україну в недемократичності чи невмінні керувати економічними процесами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Приватизація промислового сектору в Україні: проблеми та можливі шляхи їх вирішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок