Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> курсова робота на тему: Формулювання стратегії розвитку підприємства

Формулювання стратегії розвитку підприємства / сторінка 3

Назва:
Формулювання стратегії розвитку підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Стратегія – це система управління, яка передбачає довгострокові цілі.
У широкому розумінні стратегія підприємства – це довгострокові, найбільш принципові, важливі настанови, плани, наміри керівництва підприємств щодо виробництва, доходів і витрат, капіталовкладень, цін, соціального захисту.
Кращою характеристикою змісту стратегії підприємства буде ознайомлення з основними видами стратегій.
Виділяють такі групи стратегій:
виробничі стратегії;
стратегії конкуренції;
стратегії маркетингу;
стратегії збуту.
Розглянемо зазначені види стратегій.
Виробничі стратегії характеризують основні риси виробничої політики керівництва підприємства.
а) поставлення цілей – визначення загальних цілей компанії;
б) стратегічне управління - передбачає вирішення питання про те, у якій сфері буде працювати компанія, а також, чи збереже вона існуюче виробництво, чи здійснить вилучення (відкликання) капіталу з деяких його видів, чи диверсифікується вона на новому ринку продуктів, чи залишиться
внутрішнім виробником, чи вийде на зовнішній ринок;
в) вибір напрямків розвитку - передбачає ухвалення рішень у кожній сфері виробництва про найбільш прийнятні за-соби для розвитку;
г) конкурентну стратегію - вибирається на підставі оцін-ки сильних і слабких рис компанії і порівняння їх із си-льними та слабкими рисами конкурентів, а також з ура-хуванням запитів споживачів; її кінцевою метою є вибір засобів досягнення конкурентної переваги (низькі ціни, нові продукти тощо) перед суперниками;
д) функціональні обов'язки - передбачає забезпечення ефек-тивної роботи і координації діяльності всіх підрозділів компанії: маркетингу, виробництва тощо; досягти цього можна за допомогою належного управління 1 організації, а також за допомогою контролю за роботою її ефективної системи заохочення.
Стратегії конкуренції – це сформульовані компанією плани, націлені на забезпечення її конкурентоспроможності на ринку, тобто можливості змагатися і перемагати своїх суперників у постачанні на ринок певної продукції.
Стратегії маркетингу полягають у концентрованому викладенні основних напрямків маркетингової політики підприємства. Розрізняють три основних стратегії маркетин-гу: недиференційованого, диференційованого і концентрова-ного маркетингу.
Стратегія недиференційованого маркетингу використовує одну й ту саму формулу структури маркетингу під час роботи з цінами, рекламою тощо - на всьому ринку.
Стратегія диференційованого маркетингу використовує різні формули маркетингу залежно від того, для якого сегмента ринку вони пристосовані.
Стратегія концентрованого маркетингу спрямовує зусилля підприємства на певному сегменті ринку.
Якщо компанія діє на декількох ринках різних продуктів, вона може використовувати комбінацію трьох стратегій залежно від виду продукту, що поставляється, і купівельних характеристик ринку.
Стратегії збуту передбачають пріоритетні підходи до збу-ту продукції.
Виділяють два основних види стратегій збуту: стратегія проштовхування і стратегія протягування.
Стратегія проштовхування пов'язана з впливом на систе-му оптової і роздрібної торгівлі, куди виробники намагаються «проштовхнути» свої товари для реалізації. Використовуються різні економічні і неекономічні інструменти впливу на торгове-льну сферу як засоби даної стратегії (знижки роздрібним і оп-товим торговцям, безпосередня робота з ними та ін.).
Стратегія протягування пов'язана з «розкручуванням» са-мим підприємством попиту на товар («протягуванням» това-ру). При цьому використовуються такі засоби: організація яр-марків і виставок, реклама, безплатні зразки тощо.
Прийняття конкретних стратегій розвитку організації є підсумком копіткої роботи з аналізу складної системи внутрі-шніх і зовнішніх факторів діяльності фірми.
1.3. Принципи планування
Було б несправедливо стверджувати, що досі ніким не роби-лися спроби з'ясувати сутність принципів планування, в кла-сичній основі сформульованих ще французьким інженером і науковцем Анрі Файолем (1841-1925): необхідність, єдність, неперервність, гнучкість, участь та точність.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Формулювання стратегії розвитку підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок