Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Планування товарообігу торговельного підприємства

Планування товарообігу торговельного підприємства

Назва:
Планування товарообігу торговельного підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,57 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Планування товарообігу торговельного підприємства


План


1.Економічні основи планування товарообігу торговельного підприємства.
Відповідно до економічної теорії, товарообіг являє собою процес купівлі-продажу, обміну товару на гроші. У його основі лежить поступка права власності на товар в обмін на його грошовий еквівалент. Однак на практиці, товарообіг, як правило, розглядається з позиції продавця і це поняття фактично представляється синонімом продажу.
Розрізняють роздрібний і оптовий товарообіг. Роздрібним товарообігом називається продаж товарів населенню для кінцевого споживання, а оптовим, - продаж товарів великими партіями для їхнього наступного перепродажу, а також продаж оптових партій виробничим і масовим споживачам.
Товарообіг, як показник статистики ринку, використовується в оцінках кон'юнктури ринку, а також розглядається в якості:
показника розміру торгового підприємства,
показника грошової виручки торгово-збутового підприємства за продані товари,
показника розміру грошових витрат покупців на придбання товарів,
показника споживання товарної маси.
Вимір товарообігу може провадитися як у вартісних одиницях, так і в натуральному вираженні.
Збір і аналіз даних про товарообіг необхідний підприємству для оцінки результатів його діяльності, а також для розробки і прогнозування маркетингових стратегій. Необхідність проведення аналізу товарообігу також продиктована тим, що від нього прямо залежить фінансовий стан підприємства, задоволення купівельного попиту, а також рівень витрат обертання, валового доходу й отриманого прибутку. Аналіз проводиться за даними бухгалтерської, статистичної звітності, і оперативного обліку.
Товарообіг робить великий вплив на всі кількісні і якісні показники роботи торгових підприємств і організацій. Від обсягу і структури товарообігу залежать також такі показники, як доходи, прибуток, рентабельність, сума і рівень витрат обертання, фонд оплати праці, чисельність торгових працівників, фінансовий стан підприємств і ін. Велике значення у виконанні і перевиконанні планів товарообігу, вишукуванні резервів по його збільшенню, поліпшенню обслуговування населення має систематичний контроль і ретельний аналіз цих планів.
До задач аналізу роздрібного товарообігу відносяться: контроль за виконанням плану роздрібного товарообігу по загальному обсязі і по товарних групах; оцінка виконання плану по підприємствах і організаціям, що входять у дану систему; вивчення ритмічності виконання плану роздрібного товарообігу як у цілому по системі, так і по організаціях і підприємствам; вивчення динаміки роздрібного товарообігу за ряд років; виявлення змін, що відбулися в обсязі і структурі товарообігу, товарних запасів і надходженні товарів; визначення ступеня охоплення купівельних фондів населення, що обслуговується даною торговою організацією чи підприємством; розкриття і вивчення причин, що сприяють виконанню, чи навпаки, що гальмують виконання плану товарообігу; вивчення якості обслуговування населення; виявлення внутрішніх резервів і розробка заходів щодо усунення виявлених недоліків, подальшому збільшенню товарообігу і поліпшенню обслуговування населення.
в умовах ринкової економіки обсяг товарообігу залишається одним з головних показників діяльності торгового підприємства. Зате істотно змінюється його роль і функції. Пішло в минуле тотальне планування обсягів товарообігу окремих торгових підприємств і об'єднань вищими управлінськими органами галузевого керування; використання обсягу товарообігу і ступеня виконання плану як основний показник преміювання трудових колективів галузі. Обсяг товарообігу утратив своє значення головного базового показника, що відіграє визначальну роль у порівнянні з іншими показниками діяльності підприємства.
В умовах ринкової економіки плановий обсяг товарообігу формується на рівні самого підприємства. Його обсяг визначається виходячи з необхідного обсягу прибутку на ринковій позиції підприємства. У такий спосіб план товарообігу є основним регулюючим фактором формування ресурсного потенціалу підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Планування товарообігу торговельного підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок