Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Товарна інноваційна політика підприємства

Товарна інноваційна політика підприємства

Назва:
Товарна інноваційна політика підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
з дисципліни: „Інноваційна політика підприємства”
на тему: „Товарна інноваційна політика підприємства”


Зміст


Вступ
Тема товарної інноваційної політики підприємства відноситься до одних з найскладніших і актуальніших тем дисципліни „Інноваційна політика підприємства”.
В сучасних умовах, коли в Україні тільки формується ринкова економіка, відбувається її становлення, інноваційна політика по відношенню до товарів має дуже велике значення. Адже будь-яке підприємство-виробник, щоб закріпитися на ринку, підвищити свою конкурентоспроможність, прагне розробити нові товари або додати до існуючих товарів нові властивості, за допомогою яких товар фірми буде відрізнятися від товарів конкурентів в кращий бік.
Пішло в минуле як застаріле положення К. Маркса, що єдиною "метою введення машин є, у самій загальній формі, зменшення вартості (тобто зменшення витрат), а стало бути, і ціни товару, здешевлення його, тобто скорочення робочого часу робітника, необхідного для виробництва одиниці товару..." Вся історія маркетингу і менеджменту переконливо показала, що метою введення машин як одного з засобів удосконалювання виробництва є не тільки і не стільки зниження робочого часу, скільки і головним чином більш повне задоволення особистих і суспільних потреб людини.
Щоб перейти на виробництво нових, більш прогресивних і ефективних товарів і послуг, щоб забезпечити великомасштабний вихід на світовий товарний ринок, необхідне використання результатів фундаментальних науково-дослідних розробок, відкриттів, винаходів і іншої інноваційної діяльності в області створення принципово нових і модернізованих поколінь готової продукції або сировинних товарів, матеріалів і послуг у виробничих програмах маркетингу. Ці результати, створюються в наукових центрах і реалізуються у формі ліцензій, патентів, ноу-хау. Вони розробляються також власними науково-дослідними і дослідно-конструкторськими підрозділами великі корпорацій, що дозволяють створити в себе новий або модернізований вид продукції, нове його покоління.
Головна ціль курсової роботи - економічне дослідження важких явищ сучасного рівня технічного прогресу, виробка на цій основі товарної інноваційної політики підприємства, розробка інноваційного товару.
Задачами роботи виступають наступні:
Показати вміння фірми організувати роботу згідно з досягненнями конкурентноздатності продукції підприємства на ринку;
Показати вміння підібрати та аналізувати літературу згідно з поданою тематикою курсової роботи;
Показати важливість та шляхи адаптації продукції підприємства до вимог ринку;
Опис змісту та цілі маркетингової продуктової та технологічної інновації;
Опис маркетингового забезпечення інноваційної діяльності фірми;
Функціонально-вартісне обґрунтування (ФВО) інноваційного продукту;
Опис основних принципів та етапів фінансово-вартісного аналізу;
Опис форм і процедур фінансово-вартісного аналізу (ФВА);
Опис дизайну нового товару;
Викладання ролі технічної естетики та ергономіки в підвищенні конкурентоспроможності нового товару;
Виробка висновків за інноваціями підприємства, а також – шляхів оптимального підвищення іміджу продукції для вирішення ринкових задач.


1. Застосування маркетингових методів при розробці інноваційного товару фірми
1.1. Важливість та путі адаптації продукції підприємства до вимог ринку
З урахуванням швидких змін у смаках, технології і стані конкуренції фірма не може покладатися тільки на існуючі нині товари. Споживач хоче і чекає нових і удосконалених виробів. І конкуренти прикладуть максимум зусиль, щоб забезпечити його цими новинками. Отже, у кожної фірми повинна бути своя програма розробки нових товарів.
Компанія може роздобути новинки двома способами. По-перше, шляхом придбання з боку, тобто купити цілком якусь фірму, патент або ліцензію на виробництво чужого товару. І, по-друге, завдяки власним зусиллям, тобто створивши в себе відділ досліджень і розробок.
Зупинимося на процесі розробки нових товарів. Під "новинками" маються на увазі оригінальні вироби, поліпшені варіанти або модифікації існуючих товарів, а також нові марки – плоди науково-дослідницьких та досвідно-конструкторьских розробок фірми-виробника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Товарна інноваційна політика підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок