Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Розвиток сільского господарства на України 1860-1905 р

Розвиток сільского господарства на України 1860-1905 р

Назва:
Розвиток сільского господарства на України 1860-1905 р
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,28 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
Розвиток сільского господарства на України 1860-1905 р


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1.СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА І ЇЇ НАСЛІДКИ………………..………….5
1.1.Кінець кріпацької неволі і земельні наділили селян………………………….5
1.2.Заробітки, оренда і недоїмки селян після реформи.………………………. ..10
1.3. Збезземелювання селян при скасуванні кріпосного права…………………13
2. РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК СІЛЬСКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІСЛЯ
РЕФОРМИ…………………………………………………………………………17
2.1.Розширення сільськогосподарського виробництва…………………………17
2.2.Співвідношення сільськогосподарських угідь і проблеми
господарювання………………………………………………………………..20
2.3. Використання багатопілля та інших досягнень агротехнологій….……….25
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………….37
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ..……………………………………..39
ДОДАТКИ………………………………………………………………………….41
ВСТУП
Період розвитку сільського господарства на Україні з 1860 року по 1905 рік відокремлюється двома основними факторами. З одного боку звільненням селян від кріпацької залежності і в зв’язку з цім великими змінами яки відбулися у зв’язку з цім у сільському господарстві. Як писав Н. А. Некрасов: “Распалась цепь великая, распалась и ударила, одним концом по барину, другим по мужику». З іншого боку цей період відокремлюються революцією 1905 року яка теж внесла свій вплив на розвиток селянства. Це вельми цікавий період у розвитку сільського господарства, який на України проходив де кілько інакше, ніж в Росії та заложив основи подальшого розвитку сільського господарства.
У 60-70-ті роки XIX ст. землеробське виробництво сільських господарств пройшло дві стадії розвитку. Стійке співвідношення у передреформений час між орною землею поміщиків та селян було порушено. Про-тягом першого пореформеного десятиріччя висів хлібів на панській ріллі скорочувався. У 70-ті роки поміщики стали пристосовувати свою госпо-дарську діяльність до нових умов, що призвело до посилення зем-леробського виробництва.
В історіографії історії сільського господарства чітко вирізняються три етапи: І - дореволюційний, II - радянський (1920-1980-ті роки). III - сучасний (1990 - 2005 роки). Кожен з них характеризується певними акцентами у висві-тленні питання, зумовленими загальною суспільно-політичною ситуацією та пов'язаним з нею ступенем свободи наукової творчості.
На межі ХІХ-ХХ ст. вже можна було підбивати певні підсумки здійснен-ня реформи 1861 р. Тому в цей час з'явилася численна література з аграрної проблеми. Коло авторів було надзвичайно широким: від землевласників-практиків до професійних агрономів, економістів тощо. Не менш обширною була й ідеологічна палітра: від консерваторів до радикалів. Привертає увагу й жанрове розмаїття: особисті враження, практичний досвід, аналіз статистич-них обстежень, законодавства, інше. Ці роботи дратувалися в часописах, збір-ках статей, виходили окремими книгами. Усе це породжує бажання розібра-тись у різноманітних поглядах на одну проблему, оцінити реалістичність окремих прожектів з огляду на наявний історичний досвід.
Консервативний напрямок репрезентували, як правило, автори дво-рянського походження. Стурбованість представників дворянської історіо-графії викликала мобілізація, тобто купівля-продаж, поміщицької землі, наслідком якої було "оскудєние'' - перехід дворянської землі до представ-ників інших станів. Критичне становище поміщицького землеволодіння передбачалося подолати різними шляхами: призупиненням відчуження ма-єтків родових дворян на користь представників інших станів; передачею в адміністративне керування дворянськими маєтками до налагодження справ в залежності від їхнього стану. Ті ж, хто розумів неминучість товарно-капіталістичної еволюції сільського господарства, бачили вихід у переході до інтенсивного машинного господарства.
СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА І ЇЇ НАСЛІДКИ
Кінець кріпацької неволі і земельні наділили селян
Селян, як відомо, вирішено було звільнити з землею -(інакше надійти, утім, було б і неможливо — запросто спалахнув би всеросійський селянський бунт).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 



Курсова робота на тему: Розвиток сільского господарства на України 1860-1905 р

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок