Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Зарубіжний досвід розрахунків підприємств

Зарубіжний досвід розрахунків підприємств

Назва:
Зарубіжний досвід розрахунків підприємств
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,84 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Зарубіжний досвід розрахунків підприємств
курсова робота з фінансів підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. У процесі купівлі-продажу товарів, надання послуг, а також виконання різного роду зобов'язань у грошовій формі відбуваються різноманітні розрахунки та платежі. Платежі також здійснюються за розподілу й перерозподілу грошових коштів. Сукупність усіх платежів створює грошовий оборот.
Грошовий оборот – це виявлення сутності грошей у русі. Він охоплює процеси розподілу й обміну. На обсяг і структуру грошового обороту на підприємстві справляють вплив стадії виробництва та споживання. Тривалий виробничий процес, який потребує збільшення виробничих запасів, призводить до збільшення платежів, пов'язаних з їх придбанням. Зростання трудомісткості продукції збільшує платежі, пов'язані з оплатою праці. Прямі і зворотні зв'язки між виробництвом і споживанням здійснюються через стадії розподілу й обміну за допомогою грошового обороту.
Міжнародні розрахунки – це здійснення платежів за грошовими вимогами та зобов'язаннями, які виникають у зв'язку з економічними, політичними та культурними відносинами між юридичними особами та громадянами різних країн. В економічній сфері вони охоплюють розрахунки зі зовнішньої торгівлі товарами та послугами, а також некомерційних операцій, кредитів, руху капіталу між країнами.
Міжнародні розрахунки включають, з одного боку, умови та порядок здійснення платежів, вироблені практикою і закріплені міжнародними документами та звичаями, з іншого – щоденну практичну діяльність банків щодо їх проведення. Більшість розрахунків проводиться безготівковим способом через записи на банківські рахунки.
Найскладнішими, вимагаючими високої кваліфікації учасників угоди є розрахунки з міжнародних торгових контрактів. Від вибору форм і умов розрахунків залежить швидкість і гарантія отримання платежу, сума витрат, пов'язаних із проведенням операцій через банки.
Сьогодні у зовнішньоторгових операціях діє ціла система способів, засобів і форм платежів, що створюють цілісний, гнучкий і динамічний механізм розрахунків.
Таким чином, враховуючи збільшення обсягів зовнішньоекономічної діяльності України та посилення інтеграційних процесів, актуальним є дослідження зарубіжного досвіду розрахунків підприємств.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади фінансів підприємств.
Предмет дослідження – зарубіжний досвід розрахунків підприємств.
Метою курсової роботи є дослідження зарубіжного досвіду розрахунків підприємств.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
дослідити суть і значення грошових розрахунків підприємств;
охарактеризувати систему розрахунків підприємств в зарубіжних країнах;
дослідити систему міжнародних розрахунків підприємств.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії фінансів підприємств. Соціально-економічні, організаційно-управлінські проблеми регулювання платіжної дисципліни відображено у публікаціях І.В. Зятковського, Г.Г. Кірейцева, А.М. Поддєрьогіна, М.І. Савлука, Р.А. Слав'юка, О.С. Філімоненкова та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: структурного аналізу, порівняльного, історичного, прогнозування.


Розділ 1. Суть і значення грошових розрахунків підприємств
1.1. Грошові розрахунки в діяльності підприємств
У системі товарно-грошових відносин одним з етапів безперервного кругообороту та обороту основних і оборотних коштів підприємств є грошова форма вартості: за гроші вони купують засоби виробництва, здійснюють капітальні вкладення, тобто витрати на відтворення знарядь праці; підприємства виробничої сфери купують сировину та інші предмети праці, які, з'єднуючись із робочою силою, дають можливість виробляти нові товари. Тільки реалізувавши ці товари та отримавши за них гроші, підприємства мають змогу знову авансувати їх і продовжувати процес виробництва, інакше він перерветься. До того ж через розрахунки відбувається визнання у сфері обігу суспільної необхідності вироблених товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Зарубіжний досвід розрахунків підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок