Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі

Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі

Назва:
Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі
1. Тіньова економіка в Російській Федерації
Формування тіньової економіки у фінансовій і банківській сфері. У
фінансовій і банківській сфері розвитку тіньової економіки сприяє ряд чинників_ економічного і нормативно-правового характеру. До числа основних з них можна віднести наступні.
1. Господарюючі субєкти_мають вільний доступ до готівки в умовах відсутності контролю за використанням грошових коштів клієнта.
2. До теперішнього часу відсутні заходи фінансової й адміністративної відповідальності за порушення підприємствами, організаціями і установами умов роботи з грошовою готівкою і порядку ведення касових операцій в Російській Федерації, включаючи відповідальність:
- за здійснення розрахунків наявними грошовими коштами з іншими юридичними особами понад встановлений і; Російській Федерації граничний розмір розрахунків готівкою в двосторонньому порядку;
- за недотримання узгоджених з кредитною організацією умов витрачання на місці готівки, яка надходить п касу підприємства, а також її використання без узгодження з обслуговуючим банком;
- за перешкоджання підприємствами проведенню перевірок кредитними організаціями щодо дотримання встановлених умов роботи з грошовою готівкою;
- за неналежне оформлення і ведення первинних бухгалтерських документів по обліку касових операцій і (або) їх відсутність.
3. Підприємства і організації мають нагоду відкривати безліч рахунків в банках (розрахункові, поточні, бюджетні, депозитні, акредитивні, позикові, валютні, по капітальних вкладеннях та інші), що створюють додаткову можливість порушення черговості платежів.
4. Існують широкі можливості емісії грошових сурогатів, зокрема боргових зобов'язань.
Відсутні законодавчі акти, що створюють правову основу для функціонування економічно ефективних механізмів застави землі і об'єктів нерухомості, що приймаються в забезпечення банківських кредитів.
Недостатньо розроблені правові механізми організації і проведення розрахунків в умовах електронних платіжних систем.
Відсутня єдина база даних про юридичних і фізичних осіб, причетних до здійснення економічних злочинів або правопорушень.
' 8. В значній мірі не регламентований обіг капіталів усередині фінансово-промислових груп.
Зберігається тенденція розповсюдження шахрайських операцій в кредитно-фінансовій сфері, у тому числі пов'язаних з незаконним наданням банківських кредитів і гарантій, купівлею-продажем іноземної валюти, оформленням дозволів фізичним особам на її практично необмежений вивіз за рубіж, необгрунтованими переказами (трансфертами) валютних коштів в зарубіжні банки, з використанням для цих цілей кредитних карток, а також прямими розкраданнями грошових коштів, включаючи комп'ютерні злочини.
4 Більше 2/3 всіх виявлених за останній час контролюючими органами Росії порушень валютного законодавства є наслідком незадовільного або несумлінного здійснення комерційними банками функцій агентів валютного контролю. Причому майже третина всіх виявлених порушень чинного законодавства приводиться на неповноту і спотворення банківського обліку та звітності по валютних операціях, а одна п'ята обумовлена здійсненням комерційними банками різного роду капітальних валютних операцій без відповідних дозволів (ліцензій) Банку Росії.
Слід зазначити, що Банк Росії, послідовно реалізовуючи свої законодавчо встановлені функції, такі як банківський нагляд, валютне регулювання, валютний нагляд тощо, активно протидіє розвитку тіньової економіки у фінансовій і банківській сфері.
Банк Росії бере безпосередню участь в роботі над рядом законопроектів в цій сфері. Так, були підготовлені і направлені в Державну Думу пропозиції, що регламентують діяльність банків і кредитних організацій. Одночасно Банк Росії почав проводити роботу, направлену на попередження проникнення злочинних капіталів в банківську систему країни. Зокрема були підготовлені «Методичні рекомендації з питань організації роботи по запобіганню проникнення доходів, одержаних незаконним шляхом, в банки і інші кредитні організації».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Тіньова економіка та тіньова політика в сучасному світі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок