Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Планування видатків державного бюджету

Планування видатків державного бюджету

Назва:
Планування видатків державного бюджету
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,10 KB
Завантажень:
537
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Планування видатків державного бюджету


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Планування видатків державного бюджету”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних зі складом та структурою видатків державного бюджету України, особливостями їх планування. Також метою написання роботи є поглиблення теоретич-них і практичних знань з бюджетної системи України і уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз нормативних, наукових та статистичних джерел, присвячених проблемам видатків державного бюджету;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що в Україні спостерігається особливо гостре протиріччя між обмеженістю ресурсів для реалізації соціальних програм і зростання вимог до кінцевого попиту як одного з головних двигунів економічного росту. Глобальні соціально-економічні перетворення, що стосуються всіх сторін життєдіяльності суспільства, викликають необхідність зваженої й обґрунтованої політики державних видатків.
В роботі розкриваються наступні питання: поняття, сутність та значення видатків державного бюджету України, їх склад і структура, характеристика видатків державного бюджету України в 1999-2003 рр., шляхи вдосконалення планування видатків державного бюджету, тощо.
При написанні роботи автором були використані: Конституція України, Бюджетний Кодекс України, Закон „Про державний Бюджет на 2003 рік”, інші нормативні документи, аналітичні статі та статистичні дані Групи фіскального аналізу, матеріали Бюджетного комітету Верховної Ради України, тощо.


1. Сутність і структура видатків державного бюджету
Видатки державного бюджету виконують функції політичного, соціального і господарського регулювання. Видатки класифікують залежно від пріоритетності підходу:
а) предметна, або галузева, бюджетна класифікація - визначення витрат за галузями господарства і управління;
б) економічна - диференціація витрат за господарськими ознаками або виробничими елементами (капітальні вкладення, заробітна плата, дотації тощо);
в) змішана, або комбінована - поєднання відомчих і предметних ознак;
г) цільова - врахування загальнонаціональних, політичних, економічних і соціальних цілей або програм;
д) функціональна - державні кошти розглядаються як інструмент політики уряду;
е) бюджетна класифікація за фінансовими ознаками - видатки класифікують на безповоротні, тимчасові та умовні.[20,c.380]
Кожна країна має свою структуру доходів і видатків бюджету. Це залежить від багатьох чинників: державного ладу, рівня економічного розвитку, політики, що проводиться в конкретних умовах (стримування ділової активності або її стимулювання, лібералізації економіки чи активного соціального захисту населення та ін.).
Незважаючи на різноманітність державних підходів до формування та використання бюджету, існують загальні риси та закономірності.
Перше місце в бюджетних видатках розвинутих країн займають соціальні статті: соціальна допомога, освіта, охорона здоров'я.
В цьому - головна мета бюджетної політики, як і всієї державної економічної політики взагалі: стабілізація, зміцнення та пристосування існуючого соціально-економічного ладу до умов, що змінюються. Такі витрати покликані пом'якшити диференціацію соціальних груп, властиву для ринкової економіки. При цьому полегшення доступу відносно менш забезпечених прошарків до одержання кваліфікації, належного медичного обслуговування, гарантованої мінімальної пенсії та пристойного житла відіграє не тільки соціальне стабілізуючу роль, а й забезпечує господарство найважливішим фактором виробництва - кваліфікованою та здоровою робочою силою, а отже, збільшує національне багатство країни.
У видатках на господарські потреби виділяють бюджетні субсидії сільському господарству, які мають також соціальну, політичну та господарську спрямованість.
Видатки на озброєння і матеріальне забезпечення зовнішньої політики, а також адміністративно-управлінські витрати, з одного боку, визначаються потребами безпеки держави, пріоритетами зовнішньої та внутрішньої політики, з другого - вони впливають на попит на споживчі товари.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Планування видатків державного бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок