Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Умови економічної конкуренції в Україні

Умови економічної конкуренції в Україні

Назва:
Умови економічної конкуренції в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,09 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Умови економічної конкуренції в Україні
Щороку Антимонопольним комітетом України (АМК) припиняється близько 1,5 тис. порушень конкурентного законодавства. З 1656 порушень, припинених органами комітету в 2001 p., понад половину (847) є зловживаннями монопольним становищем. Фактів дискримінації суб'єктів господарювання органами влади виявлено 396 (або 23,9%). Водночас порівняно невелика кількість справ розслідувалася з питань картелів і недобросовісної конкуренції. Така ситуація пояснюється тим, що зловживання монопольним становищем і дискримінація підприємців органами влади - це порушення, які, як правило, мають беззаперечні докази у вигляді документів або рішень органів влади і суб'єктів господарювання. їх можна обґрунтовувати економічними розрахунка-ми, здійсненими на підставі регулярної статистичної звітності та разових обстежень. Щодо антиконкурентних узгоджених дій та недобросовісної конку-ренції, то розгляд відповідних справ, як правило, ускладнюється недосконалістю нормативної бази та процедури розслідування, відсутністю безпосередніх доказів, проблемами з проведенням експертизи тощо.
Чинний Закон України "Про захист економічної конкуренції" побудовано так, що кожний вид порушень описується в окремій статті, де обов'язково гово-риться про заборону цих дій. Крім того, в статті 50 додатково наводиться повний перелік дій, які кваліфікуються як порушення законодавства про захист еконо-мічної конкуренції.
Антиконкурентні узгоджені дії
Антиконкурентні узгоджені дії, а простіше сказати, змови підприємців. це вид порушень антимонопольного законодавства, досить складний для розслі-дування, їх важко виявити, а ще важче довести. З цієї причини частка подібних справ у структурі порушення припинення АМК рік у рік була ???
(у 2001р. - 2%). хоча даний напрям розслідувань, бур визначений як пріоритетний, і великі зусилля працівників усіх органів комітету при проведенні перевірок спрямовувалися на виявлення саме таких порушень.
Антиконкурентними узгодженими діями, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються:
1) встановлення цін або інших умов придбання або реалізації товарів;
2) обмеження виробництва, ринків товарів, техніко-технологічного розвит-ку та інвестицій або встановлення контролю над ними;
3) поділу ринків;
4) спотворення результатів торгів, аукціонів і конкурсів;
5) усунення з ринку або обмеження доступу на ринок (виходу з ринку) інших суб'єктів господарювання;
6) застосування різних умов до рівнозначних договорів;
7) укладення договорів за умови прийняття додаткових зобов'язань, які не стосуються предмета цих договорів;
8) обмеження конкурентоспроможності підприємців без об'єктивно виправ-даних причин.
Усі названі дії законом забороняються. Але він дає цілу систему виключень із загальних вимог. Так, передбачається звільнення від відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії, якщо порушник добровільно повідомляє про них органи АМК. Правда, звільнення від відповідальності є можливим лише у разі, якщо порушник надасть інформацію, яка відіграє істотну роль для прийняття рішення у справі. Але поняття про те, що істотно, а що ні, не має чіткого визна-чення. Крім того, в законі вказується, що порушник не може бути звільнений від відповідальності, якщо після повідомлення органів комітету він не вжив ефективних заходів до припинення цього порушення, був ініціатором або керівником заборонених дій, не надав усієї інформації, яку міг безперешкодно отримати. Усі ці застереження чітко не визначено, що може викликати проблеми в практиці застосування розглянутих виключень.
До системи виключень із загальних вимог заборони антиконкурентних узгоджених дій входять угоди про передання прав інтелектуальної власності. Крім того, ця система включає звільнення для малих і середніх підприємців. Відповідно до статті 1 розглядуваного закону, малим і середнім підприємцем вважається суб'єкт господарювання, чий річний доход не перевищує 500 тис. ЄВРО, якщо на ринку, де він діє, є конкуренти з набагато більшою ринковою часткою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Умови економічної конкуренції в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок