Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> „Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку”

„Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку”

Назва:
„Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,16 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота
на тему _„Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку”__


План
Вступ........................................................................................................................................2
Розділ І. Економічна необхідність та сутність страхового ринку
1.1 Економічні і історичні передумови виникнення страхування...............................3
1.2 Необхідність, економічний зміст та розвиток страхування ...................................5
1.3 Організаційна структура страхового ринку ..............................................................7
1.4 Державне регулювання страхової діяльності ...........................................................11
Розділ ІІ. Аналіз сучасного стану страхового ринку
2.1 Характеристики продавців страхових послуг...........................................................15
2.2 Характеристика покупців страхових послуг.............................................................18
Розділ ІІІ. Удосконалення страхового ринку
3.1 Проблеми та перспективи розвитку страхового ринку України..........................21
3.2 Напрями підвищення ефективності страхової
діяльності в ринковому середовищі..................................................................................25
Висновок.................................................................................................................................30
Список літератури................................................................................................................33
Вступ
Розширення самостійності товаровиробників, Формування ринкової інфраструктури, договірних відносин, різке звуження сфери державної дії на розвиток процесів виробництва і розподілу матеріальних благ вимагають нових підходів до використання фінансово-кредитного механізму в управлінні економікою. Особливого значення в зв'язку з цим набувають питання страхування господарської діяльності, що враховує інтереси суверенних суб'єктів держави і направленої на створення їм рівних стартових умов для переходу до ринкових відносин. Ця проблема має важливе теоретичне і практичне значення, ставить перед економічною наукою нові завдання, рішення яких дозволить підвищити наукову обгрунтованість заходів по оздоровленню економіки, її соціальній орієнтації, зближенню товарного і грошового оборотів, забороні інфляційних процесів і скороченню бюджетного дефіциту.
Назріла необхідність формування вітчизняного страхового ринку, котрий відображав би весь грошовий оборот, включаючи грошово-кредитні потоки.
На шляху до вітчизняного страхового ринку немає простих рішень. Вони взаємозв'язані з соціально-економічною ситуацією в країні, проблемами роздержавлення в народному господарстві, фінансово-кредитною і структурною політикою, законодавчим і організаційним забезпеченням економічної реформи.Незмінно зростає роль страхування в розвитку економіки сучасної України, як базового елементу функціонування інфраструктури ринкових відносин. Йдеться про два паралельні процеси: впровадженні страхового механізму в економічну інфраструктуру і створення самої інфраструктури страхової справи в Україні. З позицій сьогоднішнього дня необхідно підкреслити розуміння страхування як самостійної економічної категорії. Проявом економічної категорії страхування на практиці виступають різні галузі, види і підвиди страхування.
Страхування – це стратегічний сектор економіки.
Особливо в період розвитку ринкових відносин підприємець дістає можливість зосередити все свою увагу на проблемах ринку і конкуренції, будучи упевненим при цьому, що засоби виробництва і предмети праці матеріально захищені від будь-яких випадковостей.
Саме страхування підвищує інвестиційний потенціал і дає можливість збільшити стан і багатство нації. Це важливо для російської економіки, яка поки перебуває в складному положенні.
Проблема формування страхового ринку України, на мій погляд, розроблена недостатньо. У країні є визнані юристи, економісти, соціологи і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: „Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок