Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Капітал

Капітал

Назва:
Капітал
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПЛАН
Вступ
1. Класифікація та функції власного капіталу
1.1. Характеристика та відображення в обліку складових частин власного капіталу
1.2. Статутний капітал
1.3. Пайовий капітал.
1.4. Додатковий капітал.
1.5. Резервний капітал.
1.6. Вилучений капітал.
1.7. Неоплачений капітал.
1.8. Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)
1.9. Забезпечення майбутніх витрат і платежів
1.10. Цільове фінансування і цільові надходження
1.11. Страхові резерви.
2. Бухгалтерські відображення обліку власного капіталу.
3. Висновки
4. Список використаної літератури
5. Додатки


Вступ
Поняття “капітал” асоціюється з поняттям “власність”. В момент створення підприємства його стартовий капітал втілюється в активах, інвестованих засновниками (учасника-ми), і являє собою вартість майна підприємства.
Майно підприємства складається з різноманітних матеріаль-них, нематеріальних та фінансових ресурсів – носив прав власності окремих суб'єктів, а також частки інвестованих коштів. Власний капітал є гарантією організації бізнесу. На етапі, коли підприємство (наприклад, акціонерне това-риство) ще не має зовнішньої заборгованості, розмір активів (майна) дорівнює розміру власного капіталу.
Здійснюючи підприємницьку діяльність, акціонерне підпри-ємство неминуче використовує залучені кошти, тобто утворює борги. Боргові зобов'язання підтверджують права і вимоги кредиторів щодо активів підприємства, тому розмір активів визначається як сума власного капіталу і боргових зобов’язань.
Власний капітал – це частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов'язань.
Сума власного капіталу – це абстрактна вартість майна, яка не є його поточною чи реалізаційною вартістю, а тому не відображає поточну вартість прав власників підприємства (фірми). На суму власного капіталу суттєво впливає оцінка в бухгалтерському обліку активів і кредиторської заборгова-ності, що була застосована при створенні підприємства, хоча випадково вона може збігатись із сукупною ринковою вартістю акцій підприємства чи з сумою, яку можна отримати від продажу чистих активів частинами або підприємства в цілому.
Завданням даної курсової роботи є відображення власного капіталу підприємства в обліку, характеристика його основних елементів, їх формування, визначення суті та функцій власного капіталу.
Актуальність теми зумовлена визначальним місцем власного капіталу у створенні та функціонуванні підприємства, його особливим статусом “гаранту” організації бізнесу.


1. Класифікація та функції власного капіталу
Власний капітал є основою для початку і продовження господарської діяльності будь-якого підприємства, він є одним із найістотніших і найважливіших показників, оскільки вико-нує такі функції:
10
самостійності і влади – розмір власного капіталу визначає ступінь незалежності та впливу його власників на підприємство;
11
відповідальності і захисту прав кредиторів -відображений в балансі підприємства власний капітал є для зовнішніх користувачів мірилом відносин відповідальності на підприємстві, а також захистом кредиторів від втрати капіталу;
12
довгострокового кредитування – перебуває в розпо-рядженні підприємства необмежений час;
13
фінансування ризику – власний капітал використо-вується для фінансування ризикових інвестицій, на що можуть не погодитись кредитори;
14
кредитоспроможності – при наданні кредиту, за інших рівних умов, перевага надається підприємствам з меншою кредиторською заборгованістю і більшим власним капіталом;
15
компенсації понесених збитків – тимчасові збитки мають погашатись за рахунок власного капіталу;
16
розподілу доходів і активів – частки окремих власників у капіталі є основою при розподілі фінансового результату та майна при ліквідації підприємства.
Створюється підприємство з метою отримання прибутку і реалізувати цю мету воно може лише за умови збереження свого капіталу.
Утворюється власний капітал двома шляхами:
10
внесенням власниками підприємства грошових коштів та інших активів;
11
накопиченням суми доходу, що залишається на підпри-ємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Капітал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок