Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Теоретико-методологічні аспекти фінансового планування на підприємствах в умовах ринку

Теоретико-методологічні аспекти фінансового планування на підприємствах в умовах ринку

Назва:
Теоретико-методологічні аспекти фінансового планування на підприємствах в умовах ринку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 Теоретико-методологічні аспекти фінансового планування на підприємствах в умовах ринку
Сутність і значення фінансового планування
на підприємствах 5
Основні завдання, методи та принципи
фінансового планування 7
Місце фінансового планування в ринковій
економіці 11
РОЗДІЛ 2 СИСТЕМА ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА
ПІДПРИЄМСТВАХ ТА ПОРЯДОК ЙОГО СКЛАДАННЯ
Порядок розробки фінансового плану 15
Поточне фінансове планування як складова
системи планування 18
Зміст і завдання оперативного фінансового
планування (бюджетування) 21
ВИСНОВКИ 28
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 30


ВСТУП
Поняття фінансового планування на підприємстві ще досить недавно були незнайомі широкому загалу в Україні. Та й сьогодні цим поняттям більш оперують науковці, а ніж практики. Але будимо сподіватися, що в майбутньому планування фінансової діяльності підприємств буде більш розповсюдженим явищем, а ніж зараз.
Розглядаючи і аналізуючи матеріали, я пропоную зупинитися на таких поняттях, як фінансове планування.
Фінансове планування це найширше поняття в теорії фінансів, а стратегія та стратегічне планування найчастіше використовуються в менеджменті.
У вітчизняних господарюючих суб`єктів склалося хибне поняття, що в ринковій економіці планування відіграє другорядну роль. Насправді це не так, адже на сьогоднішній день планування має не директивний характер, як за радянських часів, а індикативне тобто рекомендаційний характер.
Фінансове планування на рівні підприємства – це процес планування надходжень і використання фінансових ресурсів, встановлення оптимальних співвідношень у розподілі доходів підприємств.
У ринковій економіці вдосконалення фінансового планування на мікро рівні відбувається безперервно, воно має якісно більш суттєве значення для підприємств порівняно з директивно-плановою економікою.
Без фінансового планування не може бути досягнутий той рівень управління виробничо-господарською діяльністю підприємства, який забезпечує йому успіх на ринку, постійне вдосконалення матеріальної бази, соціальний розвиток колективу. Жоден з інших видів планування не може мати для підприємства такого узагальнюючого, глобального значення, бо саме фінанси охоплюють усі без винятку сторони й ділянки його функціонування.
Фінансове планування пов`язане з плануванням виробничої діяльності підприємства. Показники всіх планових фінансових інструментів базуються на планах з обсягу виробництва, асортименту товарів і послуг, собівартості продукції, вони повинні створювати необхідні фінансові умови для успішного виконання цих планів. У цьому-основне призначення фінансового планування.
Фінансове планування сприяє виявленню внутрішніх резервів для потреб підприємства. Це забезпечується тим, що, по-перше, воно виходить із необхідності найефективнішого використання виробничих потужностей нової техніки, передової технології виробництва, поліпшення якості продукції; по-друге, виконання планів з прибутку та обсягу інших фінансових ресурсів (наприклад амортизації на повне відтворення основних засобів) потребує дотримання планових норм витрат праці і матеріальних ресурсів; по-третє обсяг фінансових ресурсів, який визначається при плануванні, не дає змоги підприємству або утруднює створювати надмірні запаси матеріальних ресурсів, робити позапланові капітальні вкладення.
У процесі фінансового планування забезпечується необхідний попередній контроль за створенням і раціональним використанням фінансових ресурсів. Об’єктами планування є доходи підприємства в їх числі й нагромадження (прибуток тощо), взаємовідносини з державним бюджетом і державними позабюджетними фондами, обсяг довготермінових кредитів банків на інвестиційні заходи, потреба підприємства у власних оборотних коштах і джерелах її покриття.
У своїй роботі я хочу дослідити тему фінансового планування на підприємствах в умовах ринку за допомогою інформації яку вдалося знайти в зарубіжній та вітчизняній літературі.
Для цього я:
Розгляну сутність і значення фінансового планування на підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Теоретико-методологічні аспекти фінансового планування на підприємствах в умовах ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок