Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Оподаткування бартерних операцій

Оподаткування бартерних операцій

Назва:
Оподаткування бартерних операцій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,81 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Оподаткування бартерних операцій
курсова робота з фінансів підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Слово "barter" ("бартер") у перекладі з англійської означає "товарообмін, мінова торгівля", "міняти, обмінювати, проводити мінову торгівлю". Таким чином, воно поєднує у собі два поняття, кожне з яких має самостійне значення – обмін та торгівля. Інакше кажучи, бартер – це не просто обмін, це обмін товарами у процесі торгівлі. При цьому поняття "товар" слід розглядати у дуже широкому значенні: усе, що не є грошами (грошовими коштами), може при певних обставинах розглядатися як товар.
Історично, натуральний обмін був попереднім за торгівлею за гроші, яка замінила бартер, але остаточно не витіснила його з господарського життя людства. У теперішній час, навіть у економічно розвинутих державах підприємства здійснюють операції з обміну товарами (які не обов'язково є бартерними). Підтвердженням цього є наявність у міжнародних стандартах бухгалтерського обліку спеціальних норм, які регламентують обмінні операції. У той же час, значне розповсюдження бартерних операцій – обов'язковий атрибут економіки перехідного періоду.
В умовах становлення державності України та формування ринкових засад в економіці ринковий порядок функціонування суб'єктів господарювання ще не стійкий і система державного регулювання економіки ще не досить ефективна. Кредитна експансія банків та податковий тягар для підприємницької діяльності сприяли широкому розповсюдженню такого неринкового, з точки зору сучасної економіки, обміну, як бартер. А спроби боротьби з цим у 1999 хоча частково й знизили обсяги бартеризації, але взаємна заборгованість підприємств продовжувала зростати. Тобто в економіці чітко простежується взаємозв'язок між бартеризацією і заборгованістю, що характеризують дві сторони одного явища.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади фінансів підприємств.
Предмет дослідження – порядок і правила оподаткування бартерних операцій в Україні.
Метою курсової роботи є дослідження порядку і правил оподаткування бартерних операцій в Україні
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити теоретико-методологічні засади дослідження оподаткування бартерних операцій в Україні;
визначити особливості податкового обліку бартерних операцій в Україні;
охарактеризувати порядок і правила оподаткування бартерних операцій в Україні.


Розділ 1. Теоретико-методологічні засади дослідження оподаткування бартерних операцій в Україні
1.1. Сутність та особливості здійснення бартерних операцій в Україні
Операції обміну завжди користувалися у господарників особливою популярністю. Вони давали можливість одним махом упіймати двох зайців – і свій товар реалізувати, і новий придбати. І хоча згодом обмін помітно втратив свою привабливість через нестабільність оподаткування, багато СПД, як і раніше, використовують його. Відіграв свою роль в оподаткуванні бартеру і Закон № 2505. Так, він вплинув на облік бартеру з участю пільгових товарів (послуг), а також бартеру в зовнішньоекономічній діяльності.
Бартерні договори регулюють ст. ст. 715 – 716 ЦКУ [2] і ст. 293 ГКУ [1], в яких бартер позначений як міна. За таким договором кожна сторона зобов'язується передати іншій у власність один товар в обмін на інший. При цьому:
1) кожна з них є як продавцем, такі покупцем;
2) у договорі можна встановити доплату за товар більшої вартості;
3) можливий обмін майна на роботи (послуги);
4) до договору міни застосовують загальні положення про купівлю-продаж, поставку, договір контрактації або інших договорів, елементи яких містяться в договорі міни [24].
При виконанні бартерних договорів слід знати: право власності на обмінювані товари переходить одночасно після виконання зобов'язань з передачі майна обома сторонами (якщо інше не встановлено договором або законом). Значить, право власності на отриманий товар в обох сторін угоди виникає тільки після здійснення заключної (балансуючої) операції (звичайно, якщо інше не передбачено договором міни).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Оподаткування бартерних операцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок