Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Створення та організація комерційного банку

Створення та організація комерційного банку

Назва:
Створення та організація комерційного банку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Створення та організація комерційного банку


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Створення та організація комерційного банку”.
Мета написання курсової роботи полягає в дослідженні особливостей організації банківської діяльності та її законодавчого забезпечення в Україні.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз нормативних та літературних джерел, присвячених проблемам організації банківської діяльності;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що створення ринкової економіки вимагає переходу до економічних методів управління. Їх важливою складовою є фінансові важелі. Ринкова модель економіки передбачає створення розвинутих фінансових та валютних ринків. Значно посилюється роль банків, що потребує зміцнення банківської системи та створення ефективного механізму грошово-кредитного регулювання. Питання щодо організації банківської діяльності потребує ретельного аналізу, з метою забезпечення надійного механізму впровадження їх в життя.
В роботі розкриті наступні питання: мета створення комерційного банку; організаційна структура банку та управління ним; порядок реєстрації комерційного банку; ліцензування та контроль банківської діяльності тощо.
При написанні курсової роботи автором були використані Закони України та інші нормативні документи, підручники, статті, періодичні видання, монографії вітчизняних і закордонних фахівців з банківської справи, фінансового та господарського права тощо.


1. Мета створення комерційного банку
Банк - це особливий вид капіталотворчого підприємства, яке мобілізує вільні ресурси клієнтів та інші грошові кошти, розподіляє їх відповідно до потреб між суб'єктами ринкових відносин, а також надає інші послуги.
Банки і банківська система - це економічні структури, які становлять один із типів фінансових посередників у системі ринкової інфраструктури загалом.[8]
Банки займають особливе місце в ринковому середовищі тому, що здійснюють грошово-кредитне обслуговування всіх елементів (ланок) ринкової інфраструктури. Відповідно до цього визначаються основні завдання банків:
забезпечення безперервності й ефективності грошового обороту;
здійснення контролю на макро- та мікроекономічному рівнях;
проведення заходів щодо стабілізації національної грошової одиниці;
сприяння підвищенню ефективності економіки України в цілому та виробничої сфери зокрема тощо.
Аналіз історії і сьогодення банківської справи та механізму функціонування грошового ринку визначає, що банківська діяль-ність складається з трьох основних посередницьких функцій:
1. Мобілізація грошових ресурсів на вклади від клієнтів.
2. Надання клієнтам позичок і створення нових платіжних засобів.
3. Здійснення розрахунків між клієнтами.
Виконання цього комплексу операцій можна вважати визна-чальною економічною ознакою банку - як центрального, так і комерційного. Примітка: головними функціями НБУ е емісія грошових коштів та контроль за діяльністю комерційних банків.
Мета створення банку – створення особливого економічного інституту, який акумулює грошові кошти, надає кредити, здійснює грошові розрахунки, випускає гроші і цінні папери, а також здійснює посередництво у взаємних платежах і розрахунках між державами, підприємствами і фізичними особами.
Розрізняють різні види комерційних банків, які створюються для надання різних видів послуг.
Комерційні універсальні банки - це фінансові структури, що виконують широке коло операцій по кредитуванню фізичних і юридичних осіб, а також здійснюють різні види обслуговування клієнтів. Спеціалізовані банки - це кредитно-фінансові інститути, що мають вузьку спеціалізацію: іпотечні банки - кредитують під заставу землі і нерухомості; банки споживчого кредиту - купують міжбанківські кредити і видають короткострокові позички для придбання дорогих товарів тривалого користування; ощадні банки - залучають засоби від населення під відсотки, здобувають облігації державної позики і надають позички фізичним особам; інвестиційні банки - здійснюють кредитування визначених інвестиційних проектів, виступають в якості гаранта й учасника синдикату по випуску нових акцій, облігацій і розміщають їх серед інвесторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Створення та організація комерційного банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок